banner51

banner34

banner38

banner16

banner33

banner37

banner55
17 Temmuz 2019 Çarşamba

Gebze'de hareket halindeki midibüsten düşen genç kız öldü

3 bin liseli hayallerindeki bölümü GTÜ'de tanıdı

3 bin liseli hayallerindeki bölümü GTÜ'de tanıdı

28 Nisan 2017 Cuma 13:43
3 bin liseli hayallerindeki bölümü GTÜ'de tanıdı

Gebze
Teknik Üniversitesi tanıtım günlerindeKocaeli genelinden ve İstanbul’dan gelen liseli öğrenicilere kapılarını açtı. Üniversite adayı öğrenciler GTÜ kampüsünde hayallerindeki bölümleri tanıma fırsatına sahip oldular.


Türkiye üniversiteleri başarı sıralamalarında ilk beş içinde yer alan teknoloji ve bilimin merkez üssü olma yolunda önemli başarılar kat eden Gebze Teknik Üniversitesi kapılarını bu yıl üniversite tercihinde bulunacak liseli öğrencilere açtı. 26-27 Nisan tarihleri arasında Kocaeli genelinden ve İstanbul’dan gelen yaklaşık 3 bin liseli öğrenci kampüste ağırlandı. 

Her yıl düzenlenen tanıtım günleri etkinliği üniversitesinin genel tanıtımının yapılması ve GTÜ şenlik alanında bölümlerin stantlarında görevli öğretim üyelerinin sunumları ile başladı. Üniversite adayı öğrenciler sunumlar sonucunda ilgilerini çeken bölümlere yönlendirilerek bölümde bulunan teknolojik altyapı, laboratuvarlar,derslikler ve bölüm ile ilgili tüm bilgileri öğretim üyelerinden dinlediler. 


Laboratuvar çalışmalarına birebir katılma imkânı da bulan öğrenciler, doğa ile iç içe geçmiş kampüs içinde fotoğraf çekilmeyi de ihmal etmediler. Bulunduğu konum, kampüs olanakları ve eğitim alanlarından oldukça etkilenen öğrenciler üniversite tercihlerinde GTÜ'nün de yer alacağını belirttiler. İki gün boyunca devam eden tanıtım günlerinde misafir öğrenciler üniversitenin sosyal alanlarından faydalanırken, öğrenci kulüpleri ve faaliyetleri hakkında da bilgi edindiler. Öğrencilere gün boyunca yiyecek ve içecek servisi de özenle yapıldı. 

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV