banner51

banner34

banner38

banner16

banner33

banner37

banner55
19 Mayıs 2019 Pazar

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nda ulaşım ücretsiz

Aldıkları eğitim ile inanılmaz projeler geliştirdiler

Aldıkları eğitim ile inanılmaz projeler geliştirdiler

26 Eylül 2018 Çarşamba 15:43
  Aldıkları eğitim ile inanılmaz projeler geliştirdiler


BANTBORU, katılımcısı olduğu Birleşmiş Milletler Kadının Güçlenmesi Prensipleri (Women’s Empowerment Principles / WEPs) angajmanı kapsamında, eğitimde fırsat eşitliği hedefiyle firma çalışanlarının çocuklarına ücretsiz sağlanan Kodlama (yazılım geliştirme) eğitimleri sundu. Dijital Kalkınma Derneği (DİJİKAD) iş birliğinde gerçekleştirilen eğitimlere ebeveynleri BANTBORU çalışanı olan 60 çocuk katıldı.

Temel eğitimin ardından seçilen 20 öğrenci çok enteresan fikirler geliştirdiler; Sağlık merkezlerinde kullanılmak üzere bir robot tasarlayan, polisler ve güvenlik güçleri için tehlike anında kullanılabilecek bir robot tasarlayan öğrenci grupları bulunuyor. Protez ele ihtiyaç duyanlar için 3 boyutlu protez el baskısı yapılabilecek bir platform tasarlayan öğrenci grubu, trafik kazalarını önlemek için droneların kullanılabileceği bir proje önerisi de yer alıyor. 

Projeler arasında yaşlıların ilaç kullanımını kolaylaştırmak için tasarlanan bir IOT projesi, yapay zekayla çalışan bir elektrikli bisiklet projesi ve tüm Türkiye’de ve Gebze OSB de kullanılabilecek bir 3d baskı web platformu fikri de yer alıyor. Hedefimiz bu projelerden birinin hayata geçirilip, yurt dışı yarışmalarda ülkemizi temsil etmesi.

Bu öğrenciler; mobil uygulama geliştirme atölyesinde kendi mobil uygulamalarını yaptılar ve telefonlarına indirerek bunları kullanmaya başladılar. 3 boyutlu yazıcı atölyesinde; 3 boyutlu tasarım yapmayı öğrendiler ve hazırladıkları tasarımları 3 boyutlu yazıcıdan baskı alarak hazır hale getirdiler. 

Elektronik atölyesinde; elektronik kartların ne işe yaradıklarını ve nasıl kodlama yaparak elektronik kartları işlevsel hale getirebileceklerini keşfettiler, elektronik projeler geliştirdiler. Robotik atölyesinde kendi robotlarını yaparak tüm parçaları birleştirerek oluşturdular ve sonrasında robota yazılım yükleyerek harekete geçmesini sağladılar. 

Girişimcilik atölyesinde ise gruplar halinde bir araya gelerek hem ekip çalışmasını öğrendiler hem de teknolojiyi kullanarak bir fikir geliştirmeye çalıştılar. Öğrendikleri tüm dersleri girişimcilik dersinde bir araya getirdiler.

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
banner9
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV