banner51

banner34

banner38

banner16

banner33

banner37

banner55
24 Haziran 2019 Pazartesi

Şamdan, Montreal’den bronz madalya ile döndü

Bilim insanları G.E.N. 3'te öğrencilerle buluştu

Bilim insanları G.E.N. 3'te öğrencilerle buluştu

27 Mart 2019 Çarşamba 16:37
 Bilim insanları G.E.N. 3'te öğrencilerle buluştu
 
IEEE GTÜ Engineering in Medicine and Biology Society (EMBS) tarafından geleneksel G.E.N. etkinliğinin 3.sü gerçekleştirildi. Global dünyada gelişen bilimin ışığında Moleküler Biyoloji ve Genetik, Kimya Mühendisliği, Biyomühendislik ve Biyomedikal alanlarında uzmanlaşmış hocaların kendi bilimsel çalışmalarını geleceğin bilim insanları olan öğrencilere yol göstermek amacıyla anlattıkları bir organizasyon olan G.E.N.3, İşletme Fakültesi Amfi 1’de düzenlendi.
IEEE (The Institute of Electrical and Electronics Engineers) Gebze Teknik Üniversitesi EMBS olarak gerçekleştirilen "G.E.N.3" adlı organizasyon, kendi alanlarında uzman bilim insanlarının çalışmalarını katılımcılarla paylaşmasıyla gerçekleşti.

2 gün süren etkinlikte ilk oturum, Doç. Dr. Serdar Kabataş’ın 'Spinal Kord Yaralanmasında Güncel Kök Hücre' Tedavisi konulu sunumuyla başladı. İkinci oturum Emre Özeren’in 'Kişiye Özel İmplant Tasarımı ve Üretimi' konulu sunumuyla devam etti. Ardından Doç. Dr. Fatih Kocabaş 'Kök Hücrelerde Gen Düzenleme', Prof. Dr. Erdal Karaöz 'Laboratuvardan Kliniğe Kök Hücre', Dr. Öğretim Görevlisi Neşe Altuncu “Arka Kök Gangliyon Kültürü ve Kullanım Alanları” konuları sunumlarıyla tecrübe ve bilgilerini aktarırken Eğitim ve Gelişim Uzmanı Tahir Yılmaz’ın “Çözüm Sende” Workshop’ı ile etkinliğin ilk günü sona erdi. 
İkinci günün ilk oturumu Doç. Dr. Özge Can’ın 'Monoklonal Antikor Yapısında Biyoteknolojik İlaç Molekülü Geliştirme ve Üretimi” konulu sunumuyla başladı. Hemen ardından Dr. Yusuf Yeşil 'Yapay Zekâ ve Sağlık', Dr. Öğretim Görevlisi Elif Nur Fırat Karalar 'Sentrozom ve Silya Biyolojisi', Doç. Dr. Alper Yılmaz 'Gen İfadesine Derin Öğrenme İle Bakış' konulu sunumları ile devam ederken günün son oturumu Dr. Öğretim Görevlisi Abdulilah Ece’nin 'Bilgisayar Destekli İlaç Tasarımı Nedir? Nasıl Yapılır?' konulu sunumuyla gerçekleşti. Sosyal ve bilimsel bir paylaşım ortamı sunan etkinlik katılımcıların çeşitli hediyeler kazandığı sürpriz çekilişlerle sona erdi. 


    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV