banner51

banner34

banner38

banner16

banner33

banner37

banner55
24 Mart 2019 Pazar

Dronelar kesintisiz mobil iletişim için havalanacak

Çayırova Belediyesi eğitim faaliyetlerine devam ediyor

Çayırova Belediyesi eğitim faaliyetlerine devam ediyor

03 Nisan 2018 Salı 20:46
 Çayırova Belediyesi eğitim faaliyetlerine devam ediyor


Çayırova Belediyesi’nin gençlere yönelik eğitim yatırımlarından olan 'Hedef Gelecek' projesi öğrencileri mevcut eğitim faaliyetlerinin yanı sıra yeni bir ders programına daha başladılar. 

'Tarihi Sohbet Günleri' adı altında Ertuğrul Gazi’den başlayarak, Sultan Vahdettin’e kadar olan süreçte Osmanlı Padişahlarını ve her dönem ile alakalı önemli olayların konu alındığı sohbetler 6 hafta boyunca devam edecek. Her Pazartesi 17.30 ve 19.30 saatleri arasında Akse Semt Meydanı Kültür Evi’inde gerçekleşen sohbette Gazeteci Yazar Fahri Sarrafoğlu, tarihi belgelerle Hedef Gelecek öğrencilerini aydınlatıyor.

GÜÇ ZEHİRLENMESİ TOPLUMLARI VE İMPARATORLUKLARI BİTİREN EN BÜYÜK ETKEN

Tarihi Sohbet Günlerinin ilk söyleşi programında Hedef Gelecek projesinin iki grup öğrencileriyle bir araya gelen Gazeteci Yazar Fahri Sarrafoğlu, 'Güç Zehirlenmesi' konusunu ele aldı. 

Öğrencilerin büyük bir dikkat ve keyifle takip ettiği söyleşide görsel materyallerle sunum yapan Sarrafoğlu, güç zehirlenmesi denen durumun uzun vadede Osmanlıyı ayakta tutan dinamikleri teker teker çürütmeye başladığını ifade etti. 

Sarrafoğlu, "Ne zaman ki biz değil de ben demeye başladık o zaman gerilemeye başladık. Eğer elindeki gücü kullanamazsan, başkaları o gücü yönetmeyi kendilerine görev bilir. Her daim zeka ve gücün sende olması gerekiyor ve güç sendeyse onu doğrulukla, adaletle ve liyakatle kullanmayı bilmelisin. 

Osmanlıyı ayakta tutan en büyük etkenler kibre kapılmamaları ve gücü elinde tutarak güç zehirlenmesi yaşamaması. Eğer kuvveti hak, itaati de görev haline getirmeyi bilmiyorsa, toplumda en kuvvetli olan dahi sürekli üstünlük sağlayabilecek derecede kuvvetli değildir" dedi. 

Sohbet programları çerçevesinde projeye geçen yıl katılan öğrencilerle bu yıl katılan öğrenciler bir araya gelerek tanışma ve kaynaşma imkanı da buldular. 

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
banner9
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV