banner51

banner34

banner38

banner16

banner33

banner37

banner55
19 Aralık 2018 Çarşamba

Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç'tan, GTÜ'ye övgü

Çayırova Belediyesi yazar Selcan Yüksel Arvas ile devam etti

Çayırova Belediyesi yazar Selcan Yüksel Arvas ile devam etti

23 Şubat 2018 Cuma 22:01
 Çayırova Belediyesi yazar Selcan Yüksel Arvas ile devam etti
Çayırova Belediyesi'nin Çocuk Edebiyat Günleri kapsamında düzenlediği ve her ay farklı bir yazarın konuk olduğu 'Okuyoruz Söyleşiyoruz' projesine bu ay Çocuk Edebiyatı Yazarı Selcan Yüksel Arvas misafir oldu. 

Çayırovalı çocuklarla bir araya gelen Arvas, öğrencilerle sohbet havasında bir söyleşi gerçekleştirdi. Yazarlık serüveninin basamaklarını anlatarak kendisine yöneltilen soruları yanıtlayan, Yazar Selcan Yüksel Arvas günün sonunda ise öğrencilerin okudukları kitapları imzaladı.

OKUYORUZ SÖYLEŞİYORUZ PROJESİNE İLGİ HER GEÇEN GÜN ARTIYOR

'Okuyoruz Söyleşiyoruz' projesi eğitim öğretim dönemi boyunca devam edecek. 'Çocuk Edebiyatı Günleri' kapsamında gerçekleştirilen 'Okuyoruz Söyleşiyoruz' projesi ile öğrenciler yaşlarına uygun birbirinden güzel kitapları okurken, aynı zamanda da ünlü yazarlarla tanışmaya devam ediyor. Eğitim- Öğretim dönemleri boyunca her yıl kendini yenileyecek olan projeden, ilçe genelindeki tüm ilkokul 4. Sınıf öğrencileri faydalanacak.
OKUYAN, ARAŞTIRAN BİLGİLİ NESİLLER YETİŞİYOR

Bu ay Yunus Ergüz ve Akçakoca İlkokulu öğrencileri ile Belediye Kültür Salonu’nda bir araya gelen çocuk edebiyatının seçkin yazarlarından Selcan Yüksel Arvas, yazarlık ve kitaplar hakkında öğrencilere çeşitli tavsiyelerde bulundu. 

Daha çok milli ve manevi değerlerimizin genç nesillere aktarılması yönünde kitap yazmayı sevdiğini söyleyen Arvas "Hayatın içinden, karşıma çıkan herkes benim kahramanım olabiliyor. Bundan dolayı kitaplarımda anlattıklarım gerçek hayattan oluşuyor. 

Masal okuyan yahut masalları ebeveynlerinden dinleyen çocuk okurlar, masal kahramanının olaylara nasıl yaklaştığını, hangi durumlarda hangi tepkileri gösterdiğini ve olayları nasıl çözümlediğini kavrar ve bunu yaşamlarına aktarırlar. İşte bu noktada çocuk okurlara sunulacak masallar son derece önemlidir" dedi. 

Günün sonunda yazar ile fotoğraf çekilen öğrenciler kitaplarını yazara imzalatmayı ihmal etmediler.  

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
banner9
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
YÜKSEL ERCAN'I GEBZE Belediye Başkanı olarak Görmek istermisiniz.?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV