banner51

banner34

banner38

banner16

banner33

banner37

banner55
19 Nisan 2019 Cuma

Ramazan Bayramı tatili 9 güne çıkarıldı

Çayırova'da Anne-Çocuk Kulüpleri ilk derse başlıyor

Çayırova'da Anne-Çocuk Kulüpleri 17 Eylül'de ilk derse başlıyor

31 Ağustos 2018 Cuma 12:27
Çayırova'da Anne-Çocuk Kulüpleri ilk derse başlıyor

Çayırova Belediyesi Anne-Çocuk Kulüpleri, Bilgievleri ve Gençlik Merkezleri'nde kayıtlar başladı.

Tüm eğitim kurumlarıyla okul öncesinden üniversiteye kadar eğitim ve öğretime verdiği desteklerle halkın takdirini kazanan Çayırova Belediyesi, Anne-Çocuk Kulüpleri, Bilgievleri ve Gençlik Merkezleriyle 2018-2019 eğitim öğretim dönemine hazır.

BELEDİYE YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM DÖNEMİNE TAM KADRO HAZIR

Yeni eğitim dönemi öncesi tüm hazırlıklarını tamamlayan belediye, Anne-Çocuk Kulüpleri ve Bilgievlerinde kayıt almaya başladı. İlçe genelinde 9 mahallede hizmet verecek olan Anne-Çocuk Kulüpleri ve Bilgievleri modern fiziki mekanları, donanımlı sınıflarıyla ve konusunda uzman olan öğretmenlerle hizmet kalitesini her yıl üst seviyeye taşıyor. 

ANNE-ÇOCUK KULÜPLERİ 17 EYLÜL’DE İLK DERSE BAŞLIYOR

Okul öncesi eğitimin temel taşı olarak örgün öğretime büyük destek sunan Çayırova Belediyesi Anne-Çocuk Kulüpleri’nde 2018-2019 eğitim öğretim dönemi için kayıtlar başladı. 9 mahallede hizmet veren Anne-Çocuk Kulüplerinde 13 Eylül 2018 Perşembe günü mesai bitimine kadar kayıt işlemi devam edecek. 

2013-2014 doğumlu 4-5 yaşlarında çocukların kayıt yaptırabildiği Anne-Çocuk Kulüpleri, 17 Eylül Pazartesi itibariyle eğitimlerine başlayacak. Çayırova Belediyesi tarafından ücretsiz olarak hizmet veren Anne-Çocuk Kulüpleri’nde öğrenciler okul öncesi eğitimler alarak örgün öğretime daha donanımlı bir şekilde hazırlanırken çeşitli etkinlik ve aktivitelerle zenginleştirilen eğitimler öğrencilerin sosyalleşmesi açısından da büyük bir öneme sahip. Anne-Çocuk Kulüplerinde çocukların yanı sıra annelere yönelik çeşitli ücretsiz kurs imkanları da mevcut.

ÇAYIROVALI ÖĞRENCİLERDEN BİLGİEVLERİNE YOĞUN TALEP

Çayırova Belediyesi’nin ilk ve ortaokul öğrencilerine yönelik ücretsiz ders destek programları ve çeşitli konularda kurs hizmeti veren diğer bir eğitim kurumu olan Bilgievleri de yeni eğitim döneminde 9 mahallede hizmet verecek. 

Hafta içerisinde kayıt işlemi almaya başlayan Bilgievleri 22 Eylül Cumartesi gününe kadar kayıt işlemlerini sürdürecek.  Modern fiziki imkanlarıyla göz dolduran Çayırova Belediyesi Bilgievlerinde kütüphaneler, derslikler, etüt odaları, bilgisayar laboratuarı, spor salonları ve hobi kulüp odaları yer alıyor. Alanında uzman eğitmenler eşliğinde ücretsiz eğitim verilen bilgievlerinde eğitim dönemi boyunca okula yardımcı etüt dersleri ile birlikte boş vakitlerini değerlendirebilecekleri, sosyal faaliyetlerden, kültürel ve kulüp faaliyetlerine kadar sağlıklı bireyler olmaları yönünde katkı sağlayıcı rehberlik hizmetlerinden de faydalanabilecekler. 

Türkçe, Matamatik, Fen Bilgisi, İngilizce, Değerler eğitimi gibi ders destek programları sunarak örgün öğretime katkıda bulunan bilgievleri, aynı zamanda anne-baba-çocuk ilişkileri, madde bağımlılığı, kardeş kıskançlığı, dikkat eksikliği ve sınav kaygısı, ergenlik çağı problemleri vb. gibi konularla da veliler için çeşitli seminerler düzenleyerek aileleri birçok konuda aydınlatıyor. satranç, drama, müzik, halk oyunları branşları,  zengin kütüphane, güvenli internet ve bilişim imkânları,  sosyal faaliyetler, gezililer, spor, kültür ve sanat etkinlikleriyle dopdolu bir yıl daha öğrencileri bekliyor.  

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
banner9
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV