banner51

banner34

banner38

banner16

banner33

banner37

banner55
19 Nisan 2019 Cuma

Ramazan Bayramı tatili 9 güne çıkarıldı

Çayırova'da Trafik Eğitim Parkı şekilleniyor

Çayırova'da Trafik Eğitim Parkı şekilleniyor

03 Eylül 2018 Pazartesi 12:58
Çayırova'da Trafik Eğitim Parkı şekilleniyor
Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci'nin 4,5 yılı geride bıraktığı yatırım seferberliği yeni projelerle hızla ilerliyor. 70’i aşkın projeyi geride bıraktığı süreye sığdıran ve birçok yatırımı Çayırova’lıların kullanımına sunan Demirci, 2018 yılı projelerinden olan trafik eğitim parkınında biran önce bitirilip hizmete alınması için işi sıkı tutuyor.

DEMİRCİ, PROJELERİ YAKINDAN TAKİP EDİYOR

Çayırova’nın modern ve yaşanabilir bir kent kimliği kazanması için büyük yatırımları tamamlayarak kullanıma sunan Belediye Başkanı Şevki Demirci, inşaatları hızla ilerleyen yeni projeleride yakından takip ediyor. her fırsatta yatırımların başında olan ve halkla iç içe olmayıda ihmal etmeyen Demirci, trafik eğitim parkı projesini yerinde değerlendirdi. Devam eden inşa çalışmalarını biraz daha hızlandırmak için gerekli talimatları veren başkan Demirci, projenin detaylarını paylaştı.
7 BİN METREKARE ALANDA DONANIMLI BİR TESİS

Trafik eğitim parkıyla çocuklara erken yaşlarda trafik bilincini aşılamak istediklerini söyleyen Demirci, Akse Mahallesi’nde projenin hızla ilerlediğini söyledi. Bilinçli bir nesil oluşturmak adına başladıkları projede birçok detayı düşündüklerini aktaran Demirci, 7 bin metrekare alanda yapım çalışması devam eden tesis içerisinde 350 metre bisiklet parkuru, 800 metre sürüş parkuru, 400 m2 trafik eğitim binası, 120 m2 çocuk oyun alanı, 180 m2 amfi ve 2500 m2 yeşil alan oluşturulacağını söyledi. 

Tamamlandığında tesis içerisinde ayrıca yaya geçitleri, yaya üst geçitleri, sinyalize kavşak, kontrolsüz kavşak, dönel kavşak, hemzemin geçit, tünel, kasisli yol, otobüs durakları, alt geçit, üst geçit, hastane, itfaiye ve okul geçişleri gibi eğitim alanlarınında bulunacağını  belirten Demirci, projenin kısa bir sürede tamamlanması için çalışmaların yoğunlaştırıldığını da ifade etti.
ERİŞLER MEVKİİNE, SEMT MEYDANI VE ŞELALE PARK CANLILIK KATACAK

Trafik eğitim parkı çalışmalarını inceledikten sonra Erişler mevkinde Semt Meydanı ve Şelale Park için devam eden kazı çalışmalarını yerinde değerlendiren Demirci, semt meydanlarının sayısının artarken yeni yaşam alanlarının da sayısının arttığını belirtti. 

Yaptıkları semt meydanlarında sosyal alanlara önem verdiklerini ifade eden Demirci, Özgürlük ve İnönü Mahalleleri’nin kesişim noktası olan Erişler mevkiinin bu proje ile daha canlı ve dinamik olacağını söyledi. Şelalesiyle ön plana çıkacak olan projede her ayrıntıyı düşündüklerini vurgulayan Demirci, kafeterya, spor ve çocuk oyun alanları, yürüyüş yolları, dinlenme ve etkinlik alanları gibi birçok donatıyı tek bir noktada hizmete sunacaklarını belirtti.
İDEAL BİR YAŞAM ŞEHRİ İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Eğitimden sağlığa, sanattan spora, çevreden yeşile, kültürel ve sosyal yatırımlara kadar birçok işi 4,5 yılda bitirdiklerini ve 70’i aşan projelerle Çayırova’nın çehresini değiştirdiklerini ifade eden Belediye Başkanı Şevki Demirci, 2018 yılını da iyi değerlendirerek yeni yatırımlarda önemli aşamalar kaydettiklerini söyledi. Çayırova’nın geleceği için gece gündüz çalıştıklarını belirten Demirci, dev yatırımlarla ilçenin modern bir kent kimliği kazanmasına öncülük ettiklerini vurguladı. 

Onlarca projeyi halkın hizmetine sunduklarını ve bunun gururunu yaşadıklarını da dile getiren Demirci, “Yaşanabilir bir Çayırova için mücadelemiz tüm hızıyla devam ederken, bu yıl içerisinde başladığımız yeni projelerimizi hızlandırdık. Doğru ve sistemli bir şekilde yaptığımız planlarımızı her yıl düzenli bir şekilde hayata geçirerek birçok projeyi halkımızın kullanımına sunduk. Her alanda yaptığımız yatırımlarımızla değişen, gelişen Çayırova’mız yenilikler kazanmaya devam ediyor. 

Yarısını geride bıraktığımız 2018 yılında yeni adımlar attık. 2017 yılında başladığımız 3 dev eserimiz olan Kocaeli’nin en büyüğü ünvanına sahip Prof.Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’ni, Naim Süleymanoğlu Kültür Merkezi’ni ve Kent Park Projemizi tamamladık. Kısa bir süre sonra bu 3 eseri hizmete açıyoruz. Yine ilçemize modern semt konaklarımızı inşa ettik. Kapalı Semt Pazarlarımızı hizmete sunduk. 

Semt Meydanlarımızla sosyal yaşama katkıda bulunduk. Sosyal tesislerimizle halkımızın en iyi ve kaliteli hizmeti almasını sağladık. Her alanda olduğu gibi çevresel yatırımlarda da büyük aşamlar kaydettik. Göreve geldiğimiz günden bugüne kadar alt ve üstyapıda da önemli çalışmalar yaptık. Caddelerimize prestij kazandırdık. İlçemize yakışır önemli hizmetleri zamanında ve en verimli bir şekilde tamamladık. Kısacası Çayırova’mızı güçlü bir kent yapmak için var gücümüzle çalıştık ve çalışmaya devam edeceğiz" dedi.

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
banner9
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV