banner51

banner34

banner38

banner16

banner33

banner37

banner55
19 Kasım 2019 Salı

Darıcalı kadınlar için çarşı kurulacak

GTÜ kültürün merkezi olacak

GTÜ kültürün merkezi olacak

24 Ekim 2017 Salı 15:16
 GTÜ kültürün merkezi olacak


Bilim ve teknolojinin merkez üssü GTÜ bölgenin kültürel etkinliklerine de mekân olmaya hazırlanıyor. Bu konuda Gebze Bölgesi'nin önemli bir eksiğini tamamlamaya aday olan GTÜ’ de kongre ve kültür merkezi inşası başladı.

Başta Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ) olmak üzere, bölgemizin yerleşim birimleri ve sanayi çevrelerinin kültürel etkinliklerine mekânsal ev sahipliği yapmak için tasarlanan GTÜ Kongre ve Kültür Merkezinin inşaat süreci başladı. GTÜ kampüsü içinde D-100 Karayoluna cepheli kongre ve kültür merkezi, konumu itibari ile önemli bir referans binası olacak.

Geçmişin mimari ögeleri ile günümüz mimarisi, yapım teknikleri ve malzemelerinin bir arada uyum içerisinde kullanılacağı kongre ve kültür merkezi bu anlamda şık bir kültür yapısı olacak. 8 bin m2 kapalı alana sahip binada; başta 800 kişilik ana kongre ve konser salonu olmak üzere, 350 kişilik -200 kişilik birer salon, 4 adet çeşitli büyüklüklerde farklı toplantı ve etkinlik salonu, fuaye alanı, VIP dinlenme ve toplantı salonu, kafeterya, yönetim ve idari ofisler, depo ve atölyeler yer alacak. 

2018 sonunda hizmete geçmesi hedeflenen kongre ve kültür merkezi hem Gebze ve çevresine kültürel anlamda hizmet verecek, üniversite-bölge-sanayi etkileşimini destekleyecek hem de D-100 Karayolu kenarındaki konumu, oluşturulacak mimarisi ile GTÜ ve bölge tanıtım ve kimliğine de katkıda bulunacak. 
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
banner9
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV