banner51

banner34

banner38

banner16

banner33

banner37

banner55
25 Nisan 2019 Perşembe

Büyükgöz: Gebze Belediyesi’nin 366 milyon lira borcu var

GTÜ'de boş kontenjan yok

GTÜ'de boş kontenjan yok

06 Eylül 2018 Perşembe 09:10
GTÜ'de boş kontenjan yok


Gebze Teknik Üniversitesi lisans kontenjanları ilk tercih döneminde doldu. Üniversiteye yerleşen öğrencilerin yüzde 21’i ilk 3 tercihlerine GTÜ’yü yazdı.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından yükseköğretim tercih sonuçlarının açıklanması ile Gebze Teknik Üniversitesi(GTÜ)'nde lisans kayıt işlemleri 3 Eylül pazartesinden itibaren başladı. 

2018-2019 Akademik Yılına tüm fakülte ve bölümleri ile hazır olan GTÜ’nün tercih sonuçlarına göre kontenjanları tamamen doldu. Türkiye geneli üniversitelerin doluluk oranın yüzde 84.6 olduğu bu dönemde GTÜ, yüzde yüz doluluk oranı ile tercih dönemini kapattı.

Tercih sonuçları hakkında bilgi veren GTÜ Rektörü Prof.Dr. Muhammed Hasan Aslan sonuçlardan memnuniyet duyduğunu dile getirerek GTÜ'nün akademik kadrosunun nitelikli olması, çağın gereksinimi ve ülkenin ihtiyaçları doğrultusunda yüksek kalitede eğitim verilmesinin GTÜ' yü tercih edilme noktasında üst sıralara taşıdığını belirtti.  

Aslan şunları söyledi:

2018- 2019 Akademik Yılı lisans kontenjanımız ilk tercih döneminde yüzde yüz doldu. Alanlarında önemli çalışmalara imza atan güçlü akademik kadromuz ve bunun getirisi kaliteli eğitim yapımız ile üniversite adaylarının tercih odaklarından biri olduk. Üniversitemizi tercih eden öğrencilerin yüzde 21’i ilk 3 tercihlerine ve yerleşen öğrencilerin büyük çoğunluğu ilk 5 tercihi arasına GTÜ' yü yazmıştır. Bu durum üniversitemizi tercih eden öğrencilerimizin bilinçli olarak tercihlerini GTÜ' den yana kullandıklarını göstermiştir. 

İSTANBUL, KOCAELİ, BURSA..

Aslan, tanıtım günlerinde edindiği izlenimlerden öğrenci ve ailelerinin, GTÜ'nün ulusal ve uluslararası başarılarını yakından takip ettiklerini ve üniversiteyi tanıyarak tercihlerini bu yönde gerçekleştirdiklerini ifade etti.

GTÜ'ye yerleşen öğrencilerin illere göre dağılımının sıra ile İstanbul, Kocaeli ve Bursa başta olmak üzere çeşitlilik gösterdiğini belirten Aslan yerleşen öğrencilerin lise mezuniyetlerinin ise büyük oranda Anadolu ve Fen Liseleri ağırlıklı olduğunu söyledi. 

Rektör Aslan, sıralama hesaplamasında yapılan değişikliğe rağmen üniversitenin birçok bölümünde başarı sıralamasının yükseldiğini sözlerine ekledi. Aslan GTÜ’nün akademik çalışmalarının yanında ülke ve bölgenin ihtiyaçlarına yönelik kendinden beklenen tüm sorumluluklarını eksiksiz bir şekilde yerine getirmeye devam ederek, uluslararası alanda Türkiye’yi en iyi şekilde temsil etmek için çalışmalarına hız verdiğini vurguladı. 

Anahtar Kelimeler: GTÜde Boş Kontenjan Yok
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
banner9
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV