banner51

banner34

banner38

banner16

banner33

banner37

banner55
27 Mayıs 2019 Pazartesi

Gebze'de yol verme kavgası cinayetle sonuçlandı

Güzeltepe İlkokulu'ndan örnek proje

Güzeltepe İlkokulu'ndan örnek proje

11 Mart 2019 Pazartesi 18:07
 Güzeltepe İlkokulu'ndan örnek proje
 
Tüm Avrupa’da uygulanan ve ülkemizi de kapsayan bilgi ve teknolojilerinin kullanımı vasıtasıyla gerekli destek araçlar ve hizmetleri sağlayarak, okulların herhangi bir konuda kısa ve uzun vadeli ortaklıklar kurmasını amaçlayan bir topluluk olan eTwinning  kapsamında, Güzeltepe İlkokulu 4/A sınıfı Tarihim Kültürüm Mirasım projesi çerçevesinde örnek bir çalışma yaptı.

Bu proje kapsamında Bursa’nın Mustafakemalpaşa ilçesi, Çeltikçi İlkokulu’nu ziyarete giden Güzeltepe İlkokulu Müdürü Ali Zeyneloğlu, Müdür Yardımcısı Gökhan Köken, 4/A sınıf öğretmeni  ve proje sorumlusu Selma Tutkun Acur ile birlikte öğrenciler ve veliler de geziye iştirak ettiler. 

Mustafakemalpaşa  İlçe Milli  Eğitim Müdürü Mustafa Efe, Okul  Müdürü Vedat  Alper, proje sorumlusu öğretmen Duygu Atmaca, veli ve öğrencilerin ev sahipliğinde gerçekleşen etkinlik oldukça verimli geçti.

Proje kapsamında ev sahibi Çeltikçi İlkokulu öğretmen ve öğrencileri  velileriyle birlikte  misafirlerini  yöresel  yemeklerle buluşturdular. Öncelikle yöresel mantı yapıp yediler, bölgeye özgü yöresel oyunlar oynandı, doğa gezisine çıkıldı. 

Daha sonra bir öğrenci velisinin çiftliğine gidilerek  hayvanlarla zaman geçirildi. Çocuklar tarafından ineğin nasıl sağıldığı, hayvanlara nasıl yem verildiği gösterildi.

4/A sınıfı öğretmeni Selma Tutkun Acur, "Projenin asıl amacı  çocukların tarihsel ve kültürel anlamda bilgi alışverişinde bulunmalarını sağlamak  ve birbirleriyle kaynaşarak paylaşımda bulunmalarını hedeflemektir. İlerleyen günlerde kardeş okulumuzu biz de kendi bölgemizde misafir ederek ilimiz ve ilçemiz hakkında tarihsel ve kültürel kazanımları kendilerine aktaracağız" dedi.
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
banner9
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV