banner51

banner34

banner38

banner16

banner33

banner37

banner48
23 Mayıs 2018 Çarşamba

Kocaeli'de 59 kişi kumar oynarken yakalandı

Karabacak: Eğitime desteğimiz sürecek

"Darıca eğitimde çağ atladı"

19 Eylül 2016 Pazartesi 11:03
Karabacak: Eğitime desteğimiz sürecek
Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak 2016-2017 eğitim ve öğretim yılının başlaması nedeniyle bir kutlama mesajı yayınlayarak öğretmen ve öğrencilere başarılar diledi.

Başkan Karabacak mesajında, yeni eğitim ve öğretim yılının eğitim camiası başta olmak üzere ülkemize hayırlı olması dileğinde bulunurken, "Özellikle son yıllarda eğitime kazandırılan yeni eğitim yuvaları sayesinde çocuklarımız artık hedeflenen standartlardaki sınıflarda eğitim görmeye başladı. Fiziki altyapıda sağlanan gelişmenin yanı sıra, öğretmen açığının giderilmesi başta olmak üzere, araç gereç, teçhizat ve donanım noktasında da büyük ilerlemelerin sağlandığı ülkemizde öğrencilerimiz her yönden daha iyi şartlarda eğitim alarak geleceğe hazırlanıyorlar.

DARICA EĞİTİMDE ÇAĞ ATLADI

Ülkemizdeki eğitim alanındaki gelişmeler şüphesiz ki ilçemizde de etkisini göstermiş ve ilçemizde  bir çok yeni okulun hizmete açılmasıyla birlikte bir çok okulda tekli eğitime geçilmiş, bu da öğrencilerimizin son yıllarda ülke genelindeki sınavlarda büyük başarılar elde etmesinde önemli rol oynamıştır. Bizlerde yerel yönetimler olarak eğitime her alanda katkı ve destek sunduk, bundan sonra da sunmaya devam edeceğiz.Belediye olarak  yıl boyunca okullara sağladığımız araç, gereç ve malzeme temini ile okul binalarının bakım, onarım ve çevre düzenlenmesi gibi konularda eğitime destek verdik ve bundan sonraki süreçte de katkılarımız sürecektir.

BİLGİ EVİ AĞIMIZ GENİŞLİYOR

Darıca Belediyesi olarak yaklaşık  15 bin kayıtlı öğrencimizin hizmet aldığı ve 9 ayrı noktada faaliyetlerini sürdüren Bilgi evlerimizde geçen yıl yeni bir uygulama başlatarak, lisede okuyan gençlerimize de hizmet vermeye başladık. Özellikle dersanelerin kapanmasıyla birlikte oluşan boşluğu doldurma adına üniversiteye hazırlanan gençlerimize ders ve etüt desteği sağlamak suretiyle gençlerimize eğitim hayatında katkı sunduk. Geçen yıl yapılan sınavlarda bilgi evlerimize kayıtlı öğrencilerimiz önemli başarılar elde ettiler.Bu başarının artarak devam edeceğine şüphem yoktur.

Bu duygu ve düşüncelerle 2016-2017 eğitim-öğretim yılının bütün öğrencilerimize, öğretmenlerimize, velilerimize ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum" dedi. 


    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
banner9
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
YÜKSEL ERCAN'I GEBZE Belediye Başkanı olarak Görmek istermisiniz.?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV