banner51

banner34

banner38

banner16

banner33

banner37

banner55
24 Mart 2019 Pazar

Dronelar kesintisiz mobil iletişim için havalanacak

Mehmet Akif Ersoy, Çayırova Belediyesi'nde anıldı

Mehmet Akif Ersoy, Çayırova Belediyesi'nde anıldı

27 Mart 2018 Salı 17:30
Mehmet Akif Ersoy, Çayırova Belediyesi'nde anıldı
İstiklal Marşı'nın kabulünün 97’nci yılı münasebetiyle Çayırova Belediyesi tarafından düzenlenen seminerde İstiklâl Şairimiz Mehmet Akif Ersoy anıldı. 

'Bir Vatan Aşığı Akif' isimli seminerde milli şairin vatan sevgisi ve milli mücadele için yaptıkları anlatılırken daha sonra öğrenciler Mehmet Akif Ersoy'un şiirlerini seslendirdi.

Çayırova Belediyesi Kültür Salonunda gerçekleştirilen seminerde sunum yapan bölgemizin edebiyatçılarından Musa Yaşaroğlu, Mehmet Akif'in, eserlerindeki vatan sevgisi ile hala günümüze ışık tutmaya devam ettiğini ifade etti. Öğrencilerin dikkatli bir şekilde takip ettiği seminerde konuşmasına devam eden Musa Yaşaroğlu, İstiklal Şairi'nin, Milli Mücadele yıllarındaki fedakarlıklarından ve Mısır'daki zor günlerinden kesitler sundu. 
Mehmet Akif'in bugünlere ışık tutan birçok yönünün katılımcılar ile paylaşıldığı seminerde Mehmet Akif’in, Safahat isimli eserinden de birkaç bölüm paylaşıldı.
 
Safahat isimli eserin geçmişten günümüze gelen adeta bir belgesel niteliği taşıdığını söyleyen Yaşaroğlu, "Safahat hiçbir zaman hayalle yazılmamıştır. Milli şairimiz ne gördüyse ve ne yaşadıysa onu yazmıştır. Çanakkale´den Milli Mücadele dönemine kadar olan her şey buradadır. Safahat´ın her bir satırı ayrı bir nasihattir. Bizlere birlik olmamızı ve birliğin ne kadar önemli olduğunu anlatır" dedi.

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
banner9
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV