banner51

banner34

banner38

banner16

banner33

banner37

banner55
19 Ocak 2019 Cumartesi

Serap Çakır, başvurusunu yaptı

Pelikan'da müzik dersi mandolinle yapılıyor

Pelikan'da müzik dersi mandolinle yapılıyor

03 Ocak 2018 Çarşamba 11:03
Pelikan'da müzik dersi mandolinle yapılıyor


ÖZEL Pelikan Ortaokulu öğrencilerini her anlamda donanımlı yetiştiriyor. Akademik başarılardan sosyal sorumluluk projelerine  spordan, sanata her alanda öğrencilerine eğilen Pelikan Eğitim Kurumları, müzik dersine  de vermiş olduğu değerle  kendini fark ettiriyor. 

"Okulumuzu bitiren öğrencilerin en az 3 enstrüman çalabilir duruma gelmesini hedefliyoruz" diyen kurucu Gülay Körükmez, bu yıl da müzik derslerini mandolin eşliğinde yaptıklarını ifade etti. 

Müzik eğitiminin insan beyni için ne kadar önemli olduğunu bildiklerini söyleyen Körükmez şunları söyledi:

Yapılan araştırmalar müzikle ilgilenen insan beyninin, ilgilenmeyen insan beynine göre çok daha dinamik olduğunu ispatlamış durumda. Okulumuz her alanda olduğu gibi müzik eğitiminde de hassas davranıyor. 

Bütün öğrencilerimiz notaları çok iyi biliyor ve kullanıyor. Geçen yıl flüt öğrendik, bu yıl mandolin öğreniyoruz. Perdeli çalgılara ve kemana geçişi kolay yoldan sağlamak için mandolin kullanılmalıdır.
 
Gelişmiş ülkelerde okullarda mandolin çok önemli bir enstrümandır. Müzik tarihine göz atacak olursak  Vivaldi, Handel, Mozart, Beethoven, Verdi, Mahler, Bartok, Gretry, ve Sechönberg gibi bestecilerin yapıtlarında mandolin kullandıklarını hatta sadece mandolin için yapıtlar yaptığını biliyoruz.
 
Çok başarılı bir okul koromuz var. Aynı zamanda bağlama ve çello eğitimi alan öğrencilerimiz de mevcut. Bu anlamda örnek teşkil etmek bizi mutlu ediyor. 

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
banner9
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV