banner51

banner34

banner38

banner16

banner33

banner37

banner55
13 Kasım 2019 Çarşamba

Darıca'da sahte şampuan operasyonu

Personele acil durum müdahale sunumu

Personele acil durum müdahale sunumu

10 Kasım 2019 Pazar 11:21
 Personele acil durum müdahale sunumu
 
Büyükşehir Belediyesi’nde afet görevlilerini ilgilendiren afet ve acil durum müdahale sunumu, İtfaiye Daire Başkanlığı tarafından düzenlendi.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı tarafından hazırlanan ‘Afet ve acil durumların doğru tanımlanması, bireylerin, amirlerin ve kurumların görev tanımlamasını ve görevi yerine getirmesinin net bir şekilde ifası’ konulu sunum yapıldı. Büyükşehir Belediye binası Meclis Salonu’nda gerçekleşen sunumu afet uzmanı Türker Fatih Çelik gerçekleştirdi. 
Düzenlenen sunuma Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Doğan Erol, daire başkanları, şube müdürleri, şef, amirler, Zabıta Daire, İtfaiye Daire, Bilgi İşlem Daire Başkanlıkları’ndan personeller, İSU, Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’nda afet ile ilgilenen ekip amirleri, Tarım İl Müdürlüğü ve SEKA Devlet Hastanesi’nden bilgi almaya gelen uzmanlar katıldı.

OPERASYONEL BÖLÜMDE GÖREV 
ALANLARA PSİKO TERAPİ EĞİTİMİ

Kocaeli Büyükşehir Belediye binası Meclis Salonu’nda düzenlenen sunumu afet konusunda İngiltere ve Amerika’da çalışmış olan Türker Fatih Çelik yaptı. Sunumda afet ve acil durum ile ilgili görev yapan birimlerin afet ve acil durumları doğru tanımlaması, afet ve acil durumlar öncesi yapılan iyileştirme çalışmalarının nasıl olması, acil durumları doğru yönetebilmesi, acil durumlarda görevlerin net olarak bilinmesi ve sadece o görevi ifa etmesi gibi konular ele alındı. 
Çelik’in aktardığı konular arasında ayrıca afet ve acil durumlarda birimler ve kurumlar arasında sosyal ilişkinin önemi, yetkilerin net olarak bilinmesi, afet ve acil durumlar öncesi başta personelin ve vatandaşların bireysel afet planlamaları hususunda eğitilmesi, özellikle operasyonel bölümünde görev yapan personel ile tüm personelin afetlerle başa çıkma hususunda psiko terapi eğitimi aldırılması konuları da vardı.
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
banner9
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV