banner51

banner34

banner38

banner16

banner33

banner37

banner55
27 Mayıs 2019 Pazartesi

Gebze'de yol verme kavgası cinayetle sonuçlandı

Rektör Aslan, İngiltere'de GTÜ'yü anlattı

Rektör Aslan, İngiltere'de GTÜ'yü anlattı

01 Mart 2019 Cuma 13:47
Rektör Aslan, İngiltere'de GTÜ'yü anlattı


Gebze
Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhammed Hasan Aslan Türkiye Birleşik Krallık Yüksek Öğretim Stratejik Ortaklıklar Forumu için İngiltere’ye gitti. İngiltere dönüşü açıklama yapan Aslan forumun ardından yeni iş birlikteliklerinin sinyalini verdi.
  
British Council ve Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) işbirliği ile organize edilen 'Türkiye Birleşik Krallık Yüksek Öğretim Stratejik Ortaklıklar Forumu' Londra’da düzenlendi. 

Türkiye ve Birleşik Krallık üniversite yöneticileri ve politika belirleyicilerini bir araya getirme özelliği taşıyan forumda, her iki ülkede yükseköğretim alanındaki yeni gelişmeler paylaşılarak, stratejik öncelikler ve iki ülkenin üniversiteleri arasındaki iş birliklerinin artırılmasına yönelik yeni bağlantıların geliştirilmesi konuları ele alındı.

Forumda Üniversite-Sanayi İş Birlikleri: İyi Uygulama Modellerinin Keşfedilmesi oturumunda konuşan Aslan, Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ)’nin üniversite-sanayi iş birliği deneyimine dayalı iyi uygulama örneklerinden söz ederek, Türkiye ile GTÜ’nün gelecek hedefleri/vizyonu ve Türkiye ile Birleşik Krallık arasındaki iş birliğinin üniversite-sanayi iş birliğini nasıl destekleyebileceğine dair önerilerde bulundu. 

Forum dönüşü açıklama yapan GTÜ Rektörü Prof. Dr. Muhammed Hasan Aslan İngiltere’de düzenlenen formun çok nitelikli çalışmalara ön ayak olacağını belirtti. GTÜ' nün gerek alt yapısı gerekse donanımı ile uluslararasılaşmaya çok uygun bir üniversite olduğunu belirten Aslan, göreve geldiği günden beri bu konuda önemli çalışmalar yaptıklarını ifadelerine ekledi. 

Forum içi, forum dışı görüşmelerde GTÜ' de yürütülen çalışmalar hakkında bir çok brifing verdiğini söyleyen Aslan, günümüzün öncelikli alanlarında GTÜ' de yapılan projeleri aktarma fırsatı buldu. 
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
banner9
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV