banner51

banner34

banner38

banner16

banner33

banner37

banner55
22 Şubat 2019 Cuma

Saadet Partisi Gebze meclis üyesi adayları belli oldu

Yıldız Akademi öğrencileri yarıyıl tatilini en iyi şekilde değerlendiriyor

Yıldız Akademi öğrencileri yarıyıl tatilini en iyi şekilde değerlendiriyor

24 Ocak 2018 Çarşamba 15:42
Yıldız Akademi öğrencileri yarıyıl tatilini en iyi şekilde değerlendiriyor


Eğitime yaptığı desteklerle ve gerçekleştirdiği projelerle, ilçede her geçen yıl başarı çıtasını ileriye taşıyan Çayırova Belediyesi, özel olarak oluşturulmuş 50 kişilik 'Yıldız Akademi' öğrencileri için LGS (Liseye Geçiş Sistemi)  deneme ve hazırlık sınavlarını belirli periyodlarla gerçekleştirmeye devam ediyor.  

2017-2018 eğitim öğretim döneminde TEOG’un kaldırılmasından sonra 8. sınıfların liseye geçişlerini sağlayan Liseye Geçiş Sistemine öğrencileri adapte etmek  için  ders programlarının hazırlandığı ve çocuklarla birebir ders çalışma imkânının sunulduğu Türkan Göktürk Bilgievi’nde gerçekleşen LGS deneme sınavında öğrenciler ter döktü. Yıldız Akademi öğrencileri, katıldığı LGS deneme sınavı kitapçıklarında temel eğitim dersleri olan Türkçe, Matematik, İngilizce, Din Kültürü, Ahlak Bilgisi, Fen Bilgisi ve İnkılap dersleri için hazırlanan soruları çözdü.

YILDIZ AKADEMİ ÖĞRENCİLERİ DENEME SINAVLARIYLA SINAV HEYECANINI YENİYORLAR
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Haziran ayında yapılacak olan LGS sınavı öncesi eğitim temposunu arttıran öğrenciler belirli aralıklarla bilgi ve birikimlerini ölçmek adına sınavlara katılarak bilgilerini güncel tutuyorlar. Türkan Göktürk Bilgievi’nde temel eğitim derslerini, alanında uzman öğretmenler tarafından ücretsiz olarak alan öğrenciler yıl içerisinde belirli aralıklarla yapılan deneme sınavlarına katılarak bilgi ve birikimlerini ölçerken, aynı zamanda da sınav heyecanını deneme sınavlarıyla yenme fırsatı buluyor.

'YILDIZ AKADEMİ' VE 'HEDEF GELECEK' ÖRNEK OLUYOR
Çayırova Belediyesi, başarı kriterlerine göre orta 3 öğrencilerinden özel olarak seçtiği 50 öğrencinin akademik hayatına ders destek programlarıyla katkı sunarken, yıl içerisinde düzenlediği tarihi, bilimsel ve eğlenceli geziler ve sosyal kültürel aktivitelerle onların gelişimini destekliyor. 

Çayırova Belediyesi sağladığı eğitim, seminer ve kurs imkanlarıyla modern fiziki mekanlarıyla onların ders başarılarının yanı sıra sporu ve sanatı hayatlarının bir parçası haline getirmek için uzman eğitmenleriyle seferber oluyor. Onların fiziki, ruhsal ve zihinsel her türlü gelişimine yönelik programlar uyguluyor. Lise öğrencileri için uyguladığı 'Hedef Gelecek' projesi ve ortaokul öğrencileri için hayata geçirdiği 'Yıldız Akademi' projesiyle ilçede Türkiye çapında örnek olacak gençlik projelerine imza atıyor. 
 
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
banner9
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV