banner51

banner34

banner38

banner16

banner33

banner37

banner55
19 Ağustos 2019 Pazartesi

Kocaeli'de sahte deterjan operasyonu

Youth Speak Forum GTÜ'de gerçekleşti

Youth Speak Forum GTÜ'de gerçekleşti

11 Mayıs 2017 Perşembe 17:14
  Youth Speak Forum GTÜ'de gerçekleşti

Gebze Teknik Üniversitesi ve dünyanın en büyük öğrenci organizasyonu AIESEC'in Kocaeli şubesi GTÜ Uluslararası Öğrenciler ve Organizasyonlar Topluluğu partnerliğinde 'Youth Speak' Forum, Mimarlık Fakültesi Konferans Salonu'nda gerçekleşti.

Dünyanın 127 ülkesinde gerçekleşen forumun Türkiye'de ikincisine Gebze Teknik Üniversitesi ev sahipliği yaptı. 2015 yılında Birleşmiş Milletler'in belirlediği 17 Sürdürülebilir Kalkınma hedefleri konuşularak, gençlerin dünya sorunlarının çözümlerine nasıl katkı sunabilecekleri ve kendilerini nasıl geliştirebilecekleri hakkında söyleşiler yapıldı.

ÖĞRENCİLERE STAJ İMKÂNI SUNAN FİRMALAR DA GELDİ
Etkinliğe GTÜ Özel Kalem Müdür Yrd. Okutman Mevlüdiye Güzel, AIESEC Kocaeli Danışmanlar Kurulu üyesi, GTÜ Yabancı Diller Bölümü Okutmanı Özlem Karakuş, Sedaş ekibi ve İK Müdürü, GOSB Teknopark Müdürü Dr. Emre Aksan, cimri.com. CEO'su Serkan Koç ve çok sayıda öğrenci katılım gösterdi. MAKERSAN ve Hexagon Studio firma temsilcileri de ayrıca stant açarak staj ve iş başvurularını kabul ettiler.

Açılış konuşmalarını yapan Okutman Mevlüdiye Güzel ve Özlem Karakuş GTÜ ve AIESEC işbirliğinden duydukları memnuniyeti dile getirerek, öğrencilerin düzenlenen etkinliklerden faydalanabileceklerini, staj imkânları için firmalara ziyaretlerde bulunabileceklerini, AIESEC'in yurtdışı imkânlarından yararlanabileceklerini ve ayrıca GTÜ yönetimi ve hocalarının kendilerine her konuda destek olabileceklerini belirttiler. Daha sonra ilk sunumu gerçekleştiren Sedaş firması ise Sedaş'ın teknik yapısından bahsederek bölgedeki önemine değindiler. Konuşmacılar ayrıca Sedaş yazılımlarının Türk mühendisler tarafından yapıldığının bilgisini de verdiler. 

Ardından CEO Serkan Koç Sürdürülebilir Kalkınma hakkında bilgi verdi. Dr. Emre Aksan ise kendi hayat deneyimlerinden örnekler vererek öğrencilerle başarı deneyimlerini paylaştı. Daha sonra İK Paneli oturumunda firmalar öğrencilerin sorularını cevaplayarak, iş arama, CV hazırlama, iş mülakatında yapabilecekleri hakkında tüyolar verdiler. Etkinlik sonunda yapılan çekilişte 3 kişiye AIESEC ile yurt dışı sosyal sorumluluk (Global Volunteer) 2 kişiye ise AIESEC ile yurtdışı Girişimcilik Stajı (Global Entrepreneur) verildi. 

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV