banner51

banner34

banner38

banner16

banner33

banner37

banner55
14 Kasım 2019 Perşembe

Darıca, Gebze ile birleşecek

GOSB Teknopark'ta koordinasyon toplantısı yapıldı

GOSB Teknopark'ta koordinasyon toplantısı yapıldı

14 Ekim 2019 Pazartesi 14:18
 GOSB Teknopark'ta koordinasyon toplantısı yapıldı
Teknoloji Geliştirme Bölgeleri VII. Koordinasyon Toplantısı, GOSB Teknopark ev sahipliğinde gerçekleşti.

T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinasyonuyla, Teknoloji Geliştirme Bölgeleri (TGB) arasında işbirliğinin geliştirilmesi, iletişim, bilgi ve deneyim aktarımlarının sağlanması, sinerji oluşturulması için gerçekleştirilen organizasyona 
bu yıl GOSB Teknopark ev sahipliği yaptı.

Bu yıl 7.si düzenlenen koordinasyon toplantısı aralarında Kocaeli Vali Yardımcısı Osman Ekşi ve Bakanlık temsilcileri ile Türkiye çapındaki tüm teknopark genel müdürleri, yöneticileri ve TGB yöneticilerinin bulunduğu 200’ün üzerinde katılımcı ile gerçekleşti. 

GOSB Teknopark Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Sait Turfanda ve GOSB Yönetim Kurulu Başkanı Vahit Yıldırım’ın açılış konuşmasıyla başlayan toplantı, GOSB Teknopark TTO Direktörü Tolga Bildirici’nin hem GOSB Teknopark hem de ortakları TEFEN Grubu hakkında bilgi verdiği ve Blink TTO faaliyetlerini tanıttığı sunum ile devam etti. 
Günün son bölümünde GOSB firmalarından Arçelik LG ve MG International, Teknopark firmalarından BASE Studio, ICM ve Evoco’ya yapılan ziyaretler ile programın ilk gün tamamlandı.
KATILIMCILAR HER KONUDA BİLGİLENDİRİLDİ

Ticaret Bakanlığı Şirketler Dairesi Başkanlığı Daire Başkanı Ahmet Can Balak’ın “Şirketler Hukuku ve Ticaret Sicili Uygulamaları”, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Sıfır Atık ve Atık İşleme Dairesi Başkanlığı’ndan Çevre ve Şehircilik Uzmanı Şule Bektaş’ın “Sıfır Atık”, Sosyal Güvenlik Kurumu-Sigorta Primleri Genel Müdürlüğü Şube Müdürü Hanife Argüç’ün “İstihdam Teşvikleri”, Kişisel Verileri Koruma Kurumu-Hukuk İşleri Dairesi Başkanlığı Daire Başkan Yardımcısı Tuğba Yiğit’in ise “Kişisel Verilerin Korunması Kanunu” konularında sunumlarını aktardığı toplantıda iyi uygulama örnekleri de paylaşıldı.

SANAYİ KURULUŞLARINA TEKNİK GEZİ
GOSB Teknopark’ta gerçekleşen sunumlar sonrasında katılımcılar, Gülçiçek Kimya A.Ş., Arçelik-LG Klima San. ve Tic. A.Ş. ile GOSB Kule ve GOSB Teknopark’a teknik ziyaretlerde bulunarak, gözlem ve incelemelerde bulundular.

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
banner9
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV