banner51

banner34

banner38

banner16

banner33

banner37

banner55
25 Ağustos 2019 Pazar

Vakıf üniversitelerinin reklam-tanıtım giderlerine kısıtlama

Kocaeli Vergi Dairesi Başkanlığı'ndan taksit uyarısı

Kocaeli Vergi Dairesi Başkanlığı'ndan taksit uyarısı

28 Kasım 2018 Çarşamba 17:01
 Kocaeli Vergi Dairesi Başkanlığı'ndan taksit uyarısı


Kocaeli Vergi Dairesi Başkanlığı, 7143 Sayılı Yapılandırma Kanunu ikinci taksit ödemesi konusunda mükelleflere önemli uyarırlarda bulundu. 7143 2’nci, 7020 9’uncu ve 6736 11’inci taksit dönemlerinde son ödeme gününün 30 Kasım 2018 olduğu hatırlatıldı.

Kanunun getirdiği imkanlardan yaralanmaya devam edebilmek için 2. taksitin mutlaka yatırılması gerektiğinin belirtildiği açıklamada, "7143 Sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına Dair Kanun kapsamında yapılan borçların 2. taksit ödeme dönemi devam ediyor. 

Kanununun getirdiği imkanlardan yararlanmaya devam edilmesi için ilk iki taksitin süresinde ödemesi gerekmektedir. Ayrıca taksitli ödeme seçeneğin tercih edilmiş olmasına rağmen, kalan taksitlerin tamamının peşin olarak 2. taksit ödeme süresi içinde (30 Kasım 2018) ödenmesi halinde taksitli
ödeme seçeneği için uygulanan katsayılar kaldırılacak olup, hesaplanan Yİ-ÜFE tutarı üzerinden yüzde 50, idari para cezalarının aslından yüzde 12,5 oranında indirim yapılacaktır" denildi.

SON GÜNE BIRAKILMAMASI İSTENDİ

Bunun yanısıra 7020 Sayılı Yapılandırma Kanunu 9. taksit, 6736 Sayılı Yapılandırma Kanunun 11. taksit ödeme süreleri de 30 Kasım 2018 günü sona ermektedir. Yapılandırma ödemelerinin İnteraktif Vergi Dairesi Uygulamamızdan (IOS ve Android), Başkanlığımız resmi internet sayfasında (www.gib.gov.tr) yer alan 'Borç Sorgulama ve Ödeme' bölümünden 02:00-22:00 saatleri arasında anlaşmalı bankaların banka kartı/kredi kartı, banka hesabından havale yöntemi ve yabancı ülkelerde faaliyet gösteren bankalara ait kartlar ile anlaşmalı banka şubelerinden ve PTT işyerlerinden, vergi dairelerinden yapılabilmektedir.

Öte yandan muhtemel yoğunluk sorunları ile karşılaşmamak için ödeme işlemlerinin son günlere bırakmaması uyarısında bulunuldu.
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV