banner51

banner34

banner38

banner16

banner33

banner37

banner55
19 Ağustos 2019 Pazartesi

Kuyuya düşen 3 ayı kurtarıldı

MARKA'dan 1 milyon liralık proje desteği

MARKA'dan 1 milyon liralık proje desteği

16 Ekim 2018 Salı 21:18
  MARKA'dan 1 milyon liralık proje desteği
MARKA, "2018 yılı Teknik Destek Programları" kapsamında Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bolu ve Yalova'dan oluşan bölgedeki kurum ve kuruluşlar tarafından gerçekleştirilecek teknik destek projelerine bir milyon liralık destek verecek.

KOCAELİ (AA) - Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA), "2018 yılı Teknik Destek Programları" kapsamında Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bolu ve Yalova'dan oluşan bölgede faaliyet gösteren kurum ve kuruluşlar tarafından gerçekleştirilecek projeler için toplam 1 milyon liralık destek sağlayacak. 

MARKA, "Teknik Destek Programı" kapsamında kamu kurumlarını içeren kurum ve kuruluşlarla bu yıl içinde değeri 1 milyon lirayı bulan teknik destek projelerinin hayata geçirilmesinde iş birliği gerçekleştirecek. Ajans, temmuz-ağustos döneminde destek almaya hak kazanan 20 kamu kurumuna proje karşılığında 300 bin liralık mali desteği, düzenlenen toplantıyla dağıttı. 

MARKA Genel Sekreteri Mustafa Çöpoğlu, imza töreninde yaptığı konuşmada, 2010 yılından bu yana 11 teknik destek programı kapsamında yaklaşık 495 projeye 4 milyon liranın üzerinde destek sağladıklarını söyledi. 

Çöpoğlu, bugün imzalayacakları sözleşmelerle de bölgedeki kar amacı gütmeyen kurum ve kuruluşa eğitim ve danışmanlık desteği sağlayacaklarını belirtti. 
Bölgede görev yapan kurum yöneticilerinin teknik destek konusunda çok ciddi taleplerinin olduğunu ifade eden Çöpoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: 

Biz de sanayi ticaret odalarımız, milli eğitim müdürlüklerimiz, emniyet müdürlüklerimiz ve diğer kurum müdürlüklerimizin kurumsal ve insan kaynağı kapasitelerinin geliştirilmesi anlamında bu teknik destek programlarımızın ciddi geri dönüşlerini alıyoruz. Bize proje yazıp, çağrımıza cevap veren paydaşlarımıza, yöneticilerimize çok teşekkür ediyorum. 

Bölge bizim, bu ülke bizim. Sıkıntılı bir süreçten geçiyoruz ama biz burada halen üretimden, eğitimden, kurumsal ve insan kaynakları kapasitemizin geliştirilmesinden vazgeçmiyoruz. Kendi içimize kapanmamamız lazım. Biz büyük ülkeyiz. MARKA bölgesi olarak, gerçekten ülkemizin ekonomisinin motoru olabilecek bir coğrafyadayız. İmzalayacağımız teknik destek projelerimiz kurumlarımıza hayırlı olur, güzel neticeler alırız.

Çöpoğlu, 2018 Yılı Teknik Destek Programı kapsamında yaklaşık 2 bin kişiye eğitim verileceğini ve aynı zamanda kurumlara danışmanlık hizmeti sağlayacaklarını sözlerine ekledi. 

Konuşmaların ardından destek almaya hak kazanan proje sahipleriyle destek sözleşmesi imzalandı. 

Projeler kapsamında kurum ve kuruluşlara daha önce de 300 bin liralık desteğin ödendiği, kalan 400 bin liralık bölümünün de belirlenecek projelere yıl sonuna kadar verileceği bildirildi. 
 
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV