banner51

banner34

banner38

banner16

banner33

banner37

banner48
26 Mayıs 2018 Cumartesi

Merkez Bankası'ndan yeni döviz hamlesi

OSB’lerden yatırım için ortak çağrı

İşadamları yatırım yapsın, vatandaşlar alışverişten vazgeçmesin

21 Ağustos 2016 Pazar 14:13
OSB’lerden yatırım için ortak çağrı
Sanayinin başkenti Gebze’den Türkiye’ye önemli bir çağrı yapılıyor. Gebze Ticaret Odası öncülüğünde bir araya gelen OSB’ler, işadamlarını yatırıma davet ediyor, vatandaşlara da ekonominin can damarı alışverişten vazgeçmemeleri hususunda tavsiyesinde bulunuyor

OSB’lerin ortak bildirisinde şu ifadelere yer verildi; Türkiye, 15 Temmuz akşamı hain darbe girişimi karşısında, uçurumun kenarından dönmüştür. Başta aziz milletimiz olmak üzereCumhurbaşkanımız, Başbakanımız, siyasi partilerimiz ve medyamızın el ele dik duruşu, Türkiye’nin karanlığa itilmesinin önüne geçmişir.

'Her şerde hayır vardır' sözüne ithafen, FETÖ örgütünün kalkışması amacına ulaşamamış, aksine ülkemizdeki birliğin ve beraberliğin pekişmesine vesile olmuştur. Ülke olarak günlerdir meydanlarda ‘Demokrasi nöbeti’ tuttuk, Cumhurbaşkanımız öncülüğünde Yeni Kapı mitingi ile tek bayrak, tek devlet, tek millet ve tek vatan fotoğrafını iktidarı, muhalefeti ile birlikte verdik.

 İş dünyası olarak bu tablodan oldukça memnun olduğumuzu belirtir, artık ulus olarak önümüze bakmamız gerekliliğini önemle vurgularız. Daha güçlü bir Türkiye için sanayicilerimize, işadamlarımıza, tacir ve tüccarlarımızaözellikle vatandaşımıza ortak bir çağrıda bulunuyoruz; istihdamı artırmak, yatırımlarımızı ertelemeden aksine hız vermek, iş fikirlerimizden vaz geçmemek, alıp ve satarak ekonomimize can verin diyoruz. Bu ortak bildiriyi imzalayan kurumlar olarak, büyük Türkiye’yi ‘ekonomi nöbetlerine’ davet ediyoruz. 

HEDEF; 2023 OLMALI!
Ülkemizin iflasının istendiği o karanlık gece Türkiye’nin ekonomik özgürlüğünün ne kadar önemli olduğu gerçeğini bir kez daha ortaya çıkardı. Bundan dolayıdır ki, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın vizyon projelerinden olan 2023 hedefleri, bu ülke için artık namus borcu olmuştur.

Bu bağlamda artık Türkiye’nin 2023 hedeflerine kilitlenerek, kuvvetler ayrımını oluşturan tüm etkenlerle birlikte iş dünyası ve vatandaşıyla ekonomiye güç vermeliyiz. Sanayinin merkezi olan bölgemizde, Gebze Ticaret Odası, Gebze Organize Sanayi Bölgesi, Güzeller Organize Sanayi Bölgesi, Dilovası Organize Sanayi Bölgesi, İMES Organize Sanayi Bölgesi, Makine Organize Sanayi Bölgesi ve Kömürcüler Organize Sanayi Bölgesi olarak devletimizin ve milletimizin emrinde olduğumuzu önemle duyururuz. 

Daha güçlü bir Türkiye için aziz milletimiz demokrasi nöbetini tutarak üzerene düşeni fazlasıyla yapmıştır şimdi sıra biz sanayicilerin yılmadan yorulmadan tutacağı ekonomi nöbetine gelmiştir. 


    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
banner9
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
YÜKSEL ERCAN'I GEBZE Belediye Başkanı olarak Görmek istermisiniz.?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV