banner51

banner34

banner38

banner16

banner33

banner37

banner55
20 Haziran 2019 Perşembe

Meteoroloji'den sağanak uyarısı

Resmi ilan yayınında sütun ücreti arttı

Bakanlar Kurulu kararıyla, yerel ve yaygın basın organlarına yönelik resmi ilanların bir santimetresinin tek sütundaki yayın ücreti 7,45 liradan 7,91 liraya yükseldi.

24 Nisan 2012 Salı 16:45
Resmi ilan yayınında sütun ücreti arttı

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlanan karar 1 Mayıs’tan itibaren uygulanacak.

Malatya Gazeteciler Cemiyeti’nden yapılan açıklamaya göre, Bakanlar Kurulu kararı kapsamında, birden fazla sütunu kapsayacak şekilde yayınlanan ilânların sütun sayısının belirlenmesinde; 10 puntoluk metin harfleri ile dizilen ilân metinleri için tek sütun genişliği 40 milimetre, 8 puntoluk metin harfleri ile dizilen ilân metinleri için tek sütun genişliği 36 milimetre olacak şekilde, kıyasen işlem yapılacak.

Tek sütun yayınlanan ilânlarda ise sütun genişliği bu fıkra hükmündeki esaslar dâhilinde belirlenecek. Resmi ilan başlıklarının 24 puntoyu geçmeyecek ve bu başlıklar ilân metinleri ile uyumlu olacak. Başlık dışında 10 puntoluk metin harfleriyle dizilen ilânların 5 santimetrelik kısmında en az 12 satır, 8 puntoluk metin harfleriyle dizilen ilânların 5 santimetrelik kısmında ise yine en az 14 satır yazı bulunacak. İlân metinlerinde 8 puntodan küçük harfler kullanılmayacak.

Bakanlar Kurulu kararı ile resmi ilanların bir santimetresinin tek sütundaki yayın ücreti 7,91 lira oldu. Bu rakam günlük fiili satış ortalaması, 10 binden az olmayan gazeteler için 8,71 lira 25 binden az olmayan gazeteler için 16,95 lira, 50 binden az olmayan gazeteler için de 29,50 lira olarak tespit edildi. Bu maddede belirtilen ücretlere KDV’nin dâhil olmadığı belirtildi. Resmî ilânların tahmini bedelleri, Basın İlân Kurumu’nun tespit edeceği esaslara göre, ilanı verenler tarafından peşin olarak kuruma ödenecek ve fatura tanziminden sonra mahsup işlemi yapılacak. Söz konusu tarife Resmi Gazete’de yayımını takip eden ay başından itibaren yürürlüğe giriyor.

 

CİHAN

Haber Kaynağı : Haber7.com

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV