banner51

banner34

banner38

banner16

banner33

banner37

banner48
21 Mayıs 2018 Pazartesi

CHP'nin milletvekili adayları belli oldu

SCHAEFFLER'den Osmangazi Köprüsü’ne özel üretim

Optimum çözüm için özel üretim ürünler

15 Eylül 2016 Perşembe 12:24
 SCHAEFFLER'den Osmangazi Köprüsü’ne özel üretim
Otomotiv ve endüstri sektörlerinin küresel çapta lider tedarikçisi Schaeffler Grubu, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de özel projelerin vazgeçilmezi olmayı sürdürüyor. Yüksek kaliteyi, üstün teknolojiyle sunan Schaeffler’in ürünleri, Panama Kanalı’nın ardından Osmangazi Köprüsü’nde de kullanıldı. Dünyanın en uzun dördüncü asma köprüsü olan Osmangazi’nin mafsal rulmanları ve burçları projeye özel olarak tasarlandı.

Schaeffler Grubu, yüksek kalite, üstün teknoloji ve güçlü yenilikçi yaklaşımı ile ürettiği ürünlerle hem otomotiv, hem de sanayi alanında küresel çapta lider tedarikçi konumunu sürdürüyor. 3 yıllık inşaat süresinin ardından 2682 metre uzunluğu ile Türkiye’nin en uzun, Avrupa’nın ikinci ve dünyanın ise dördüncü en uzun asma köprüsü olan sarsıntı dayanımlı Osmangazi Köprüsü’nde kullanılan 109 adet mafsal ve 72 adet burç Schaeffler tarafından üretildi.

OPTİMUM ÇÖZÜM İÇİN ÖZEL ÜRETİM ÜRÜNLER 
Köprü için kullanılan Schaeffler’in mafsal rulmanlarında dünyanın önde gelen markası INA; düşük hızlarda ve yüksek yapılardaki büyük yüklerde çok uzun ömür ve performans sunuyor. INA’nın gelişmiş kayma yüzeyleri garanti eden ürünleri, köprü gibi hassas ve bakım onarımı zor olan yapılarda özellikle tercih ediliyor.

Osmangazi Köprüsü’nün yapımında kullanılan mafsallar; projenin yük analizi çalışmaları ve inşaat edileceği coğrafi koşullar dikkate alınarak, projeye uygun optimum çözüm için özel olarak tasarlandı. Mafsallar, köprü bloklarının birleşim noktaları ve asma köprü halatlarının köprü bloğu ile birleşim noktalarında konumlandı. 

Ürünlerin tamamında bakım ve onarım işlemlerini minimize etmek için ELGOGLIDE kaplama kullanılırken, çevre koşullarına maruz kalan tüm yüzeyler de korozyona dayanıklı olacak şekilde kaplandı. Böylece rüzgâr ve diğer dış etkenler arasında oluşabilecek etkileşim ve kuvvetleri sönümleyerek, hem halat, hem de köprü bloğunun sağlıklı ve uzun süreli çalışması garanti altına alındı.

Schaeffler Türkiye Endüstri Satış Müdürü Mehmet Safaltın, ürünlerinin Türkiye’nin en büyük projelerinden biri olan Osmangazi Köprüsü’nde kullanılmasından gurur ve mutluluk duyduklarını dile getirdi. Schaeffler Grubu olarak en son Panama Kanalı projesine de 3 bin 400 adet rulman sağlandığını kaydeden Safaltın, “Dünyanın dördüncü en uzun asma köprüsü ve ülkemizin gurur kaynağı olan Osmangazi Köprüsü için özel ürünler tasarladık ve ürettik” dedi. 


    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
banner9
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
YÜKSEL ERCAN'I GEBZE Belediye Başkanı olarak Görmek istermisiniz.?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV