banner51

banner34

banner38

banner16

banner33

banner37

banner55
23 Mart 2019 Cumartesi

Dronelar kesintisiz mobil iletişim için havalanacak

TÜBİTAK'ın Sanayi Ar-Ge desteği arttı

TÜBİTAK'ın Sanayi Ar-Ge desteği arttı

12 Nisan 2018 Perşembe 12:08
TÜBİTAK'ın Sanayi Ar-Ge desteği arttı
 

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu'nun şirketlere sağlamış olduğu bilimsel ve teknolojik çalışmaların ürüne, sürece ve yönteme yönelik olarak araştırma, geliştirme ve iyileştirme faaliyetlerini desteklediği TEYDEB programlarından '1501 Sanayi Ar-Ge Destekleme Programı'nın destek oranı %40-60'tan %60-75'e çıkartıldı.

TÜBİTAK başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal yaptığı açıklamada, "Değişiklik kapsamında destek oranları, KOBİ'ler için sabit yüzde 75, büyük ölçekli firmalar için sabit yüzde 60 oldu. Sanayi Ar-Ge Projeleri Destekleme Programı'nın, destek oranlardaki artış Ocak ayından itibaren geçerli olarak uygulanacak. 

TÜBİTAK, ülkemizin 2023 yılı hedefleri doğrultusunda, Ar-Ge odaklı gelişime yönelik olarak ilgili paydaşların görüşlerini de dikkate alarak, mevcut süreçlerin değerlendirilmesi ve gerektiğinde geliştirilmesine yönelik girişimlerine devam edecek" dedi.

Firma düzeyinde katma değer yaratan kuruluşların Ar-Ge çalışmalarını teşvik etmeyi amaçlayan Sanayi Ar-Ge Projeleri Destekleme Programı'nın bugüne kadar toplam 15 bin 238 proje başvurusu aldığı, projelere ödenen destek tutarının ise toplamda 6 milyar liraya ulaştığı ifade edildi.

 
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
banner9
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV