banner51

banner34

banner38

banner16

banner33

banner37

banner55
25 Eylül 2018 Salı

Gebze'de pompalı tüfekle yaralama

Yenilenen yapısı ile ANFAŞ 30 fuara koşuyor!

Yenilenen yapısı ile ANFAŞ 30 fuara koşuyor!

26 Eylül 2017 Salı 21:58
Yenilenen yapısı ile ANFAŞ 30 fuara koşuyor!

ANFAŞ, Basın ve Sektör Buluşmaları'nın Kocaeli toplantısını gerçekleştirdi.  Antalya’da yükselen fuarcılık faaliyetleri hakkında bilgi veren ANFAŞ Genel Müdürü Murat Özer, yeni projelerle birlikte 2017 / 2018 sezonda 30’a yakın fuarın gerçekleşeceğini söyledi. 

ANFAŞ - Antalya Fuarcılık İşletme ve Yatırım A.Ş.  basın ve sektör buluşmalarının Kocaeli’ndeki toplantısını gerçekleştirdi.  Kocaeli Asya Otel’de gerçekleştirilen toplantıda ANFAŞ Genel Müdürü Murat Özer, Kocaeli Lokantacılar Odası Başkanı Hikmet Özdemir, Lezzet Dernekleri Federasyonu Başkanı Vasfi Pakman ve çok sayıda sektör temsilcisi katıldı.
Toplantıda, ANFAŞ’ın yeni fuar sezonunda ulaştığı rekor fuar sayısı ve projeler hakkındaki çalışmalar hakkında bilgi veren ANFAŞ Genel Müdürü Murat Özer, iş birliği çağrısı yaptı.

1 YILDA 30 FUAR  
Sözlerine, göreve geldiği günden bugüne ANFAŞ bünyesinde yaşanan gelişmeler hakkında bilgi vererek başlayan Murat Özer, “ANFAŞ olarak; Antalya ve ülke ekonomisine katkı sağlamak, kent ekonomisine özelikle kış aylarında dinamik tutmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. 

TURİZMİ ÇEŞİTLERNDİRMEK İÇİN FUARLAR KALDIRAÇ OLARAK KULLANILABİLİNİR!
Turizmi çeşitlendirmemiz gereken bu dönemde ANFAŞ olarak fuarcılık turizmini 2017 – 2018 sezonunda 30 fuara koşuyoruz.   Görüşmeleri devam eden fuarlarımızla birlikte önümüzdeki sezon, 30’un üzerinde fuarı hayata geçirmeyi planlıyoruz ve 1, 6 milyonun üzerinde kış aylarında getirmeyi hedeflediğimiz ziyaretçiler ile şehir ekonomisine direk katkı sağlamayı hedeflemekteyiz diye konuştu.

KIŞ AYLARINDA 1,6 MİLYON TURİST
Yaz sezonunun bitmesiyle birlikte Antalya’da başlayan turizmi çeşitlendirme çalışmalarında ANFAŞ olarak fuar turizmini başlattıklarını ifade eden Özer, ‘Yaz turizminin sona ermesiyle kent ekonomisindeki canlılığı 4 mevsim dinamik tutmak için yeni projelere imza atıyoruz.  Fuar sektöründe bilindiği gibi harcanan her 100 avronun 85 avrosu kente katkı koymaktadır.  Bu yıl gerçekleştireceğimiz 30 fuar ile birlikte 1,6 milyonun üzerinde fuar ziyaretçisini kış aylarında ANFAŞ’ta ağırlamayı hedefliyoruz" şeklinde konuştu. 

İKİ DEV – FOOD PRODUCT VE HOTEL EKİPMANLARI FUARLARI – EŞ ZAMANLI TEK ÇATI ALTINDA 
Sözlerine ANFAŞ fuarları 29.HotelEquipment – Uluslararası Konaklama ve Ağırlama Ekipmanları İhtisas Fuarı ve 25.FoodProduct-Uluslararası Gıda ve İçecek İhtisas Fuarı  ile ilgili çalışmalar hakkında bilgi vererek devam eden  Özer,  ziyaretçi ve katılımcı profillerinin paralellik gösterdiği fuarların   Antalya Expo Center’ın büyümesiyle birlikte tek çatı altında yapma fırsatı bulduklarını ifade etti. 

Özer, "Sektör temsilcilerinin ortak talebi doğrultusunda iki fuarımızı 17- 20 Ocak 2018 tarihleri arasında eş zamanlı olarak gerçekleştireceğiz. Fuarda yerini alan sektör profesyonelleri; konaklama, ağırlama ve gıda sektörüne dair yurt içi ve yurt dışından gelen ziyaretçilere  aynı anda ulaşabilecek. Katılımcılar;  fuar kapsamında düzenlenecek etkinlikler, ikili iş görüşmeleri ve  konferanslara doğru hedef kitleye ulaşabilecek" dedi.

YURT  DIŞINDAN - 17 ÜLKEDEN ALIM HEYETLERİ HAZIR  
Bu yıl, BAİB - Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği aracılığıyla Bulgaristan, Kırgızistan, Kosova, Tunus, Umman’dan,  BAKA – Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı iş birliği ile Kuzey Afrika (MENA), Orta Doğu ve Arap Yarımadası bölgesine ait Birleşik Arap Emirlikleri, Katar, Kuveyt, Suudi Arabistan , ATSO Antalya Ticaret ve Sanayi Odası  ve ANFAŞ’ın yurt dışındaki acente iş birliktelikleriyle;  Almanya, Balkanlar (Arnavutluk, Bosna Hersek, Karadağ, Kosova, Hırvatistan, Makedonya, Sırbistan) Bulgaristan, Brezilya, Çin, Hindistan, İran (2 Acente),Kosova, Kuzey Irak, Letonya, Mısır, Özbekistan, Tayland, Tunus, ülkelerinde katılımcı ve ziyaretçi için acente sözleşmesi imzalandı.

ACENTELİK GÖRÜŞMESİ DEVAM EDEN ÜLKELER
Afganistan, Azerbaycan, Avustralya, Bulgaristan (2. Acente), Cezayir, Çin (2. Acente), Estonya, Gürcistan, Hindistan (2. Acente), K.Irak (2. Acente), Iran (+3 Acente – ATSO Yönlendirmesi Dahil), İspanya, İtalya, Kazakistan, Kenya, Litvanya, Mısır (2. Acente), Mozambik, Polonya, Portekiz, Tayland (2. Acente), Ürdün ve Yunanistan ile acente bazında görüşmeler devam ediyor.

YURT İÇİ TANITIM ÇALIŞMALARI 81 İLDE DEVAM EDİYOR 
ANFAŞ HEDEF İLLERDEN ALIM HEYETLERİNE EV SAHİPLİĞİ YAPACAK

Yurt dışı çalışmalarının yanı sıra yurt içinde de tanıtım çalışmalarına paydaşlarıyla hız katan ANFAŞ, 2018’de  Ekonomi Bakanlığı, TOBB – Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Antalya Ticaret Borsası aracılığıyla hedef illerdeki ticaret ve sanayi odaları, TÜROFED - Türkiye Otelciler Federasyonu, TUSİD – Endüstriyel Mutfak, Çamaşırhane Servis ve İkram Ekipmanları Sanayicileri ve İşadamları Derneği, AKTOB - Akdeniz Turistik Otelciler Ve İşletmeciler Birliği,  TESK – Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu, Türkiye Lokantacılar ve Pastacılar Federasyonu,  GİMAT - Gıda ve İhtiyaç Maddeleri Ankara Toptancılar Derneği,  TAFED – Türkiye Aşçılar Federasyonu, ANFAŞ’ın yapmış olduğu anlaşmalar ile  24 hedef ilde yaptığı gerçekleştirdiği basın ve sektör toplantıları aracılığıyla;  81 ilden gıda toptancıları, kurumsal satın almacılar,  otel ve restoran zincirleri, şef ve aşçılar, sektörel ziyaretçi heyetleri getirilecek. 

GIDA VE OTEL EKİPMANLARI FUARLARINDA  %  85 DOLULUK ORANI
Çalışmaların, katılımcıların yüzünü güldürdüğünü söyleyen Özer, "Fuar sırasında yaptığımız satışlarda, katılımcıların yarısından fazlası, 2018’deki organizasyonda yerini aldı. Eylül ayı itibari ile Hotel Equipment ve FoodProduct fuarlarımızda yüzde 85 oranında doluluğa ulaşmış durumdayız. Sektörün önde gelen dev kuruluşları, fuarın açılmasından aylar önce sözleşme imzalayarak yerlerini aldı.  Fuar alanımızdaki kapasitenin kısa süre sonra tamamen dolmasını bekliyoruz" dedi. 

SEKTÖRDEN TAM DESTEK 
Özer’in konuşmasının ardından Kocaeli Lokantacılar Odası Başkanı Hikmet Özdemir ve Lezzet Dernekleri Federasyonu Başkanı Vasfi Pakman  ANFAŞ’ın çalışmaları hakkında değerlendirmede bulundu. ANFAŞ’ın FoodProduct aracılığıyla gıda sektörüne yapmış olduğu katkıdan dolayı teşekkür eden sektör temsilcileri, ANFAŞ fuarlarına tam destek verdi. 

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
banner9
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
YÜKSEL ERCAN'I GEBZE Belediye Başkanı olarak Görmek istermisiniz.?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV