Kapat
Kocaeli Öncü
Kocaeli Öncü
Kocaeli Öncü
FEN-İŞ Alüminyum İflas etti
FEN-İŞ Alüminyum İflas etti
Türkiye’nin en önemli alüminyum üretim firmalarından biri olan FEN-İŞ’in bugün akşam saatlerinde iflas ettiği yönündeki duyumlar şok etkisi yarattı. Gebze akşam saatlerinde şok bir haberle sarsıldı. Gebze’nin yanı sıra Türkiye’nin...
7 Eylül 2013 23:25
Font1 Font2 Font3 Font4

Türkiye’nin en önemli alüminyum üretim firmalarından biri olan FEN-İŞ’in bugün akşam saatlerinde iflas ettiği yönündeki duyumlar şok etkisi yarattı.

Gebze akşam saatlerinde şok bir haberle sarsıldı. Gebze’nin yanı sıra Türkiye’nin en büyük alüminyum üretim firmalarından biri olan FEN- İŞ yetkilileri akşam saatlerinde iflas ettiklerini açıklayınca Sendika yetkilileri ve işçiler fabrikaya akın etti.

İflas kararının açıklanmasının ardından Çelik İş Sendikası yetkilileri yaklaşık 250 işçi ve firma yetkilileri fabrikanın yemekhanesinde bir araya geldi.

Yapılan toplantıda Çelik- İş sendikası yetkilileri konu hakkında yaptıkları açıklamada mahkeme kararına göre firmanın iflas ettiğini söylediler. FEN İŞ firması yetkilileri ise henüz daha iflas kararını net şekilde vermezken pazartesi günü iflasını ya da satışını açıklayacak.

300 kişinin çalıştığı firmada ise işçilerin durumlarının ne olacağını merakla beklemekteler. Firmanın iflas ettiği haberini duyan işçiler fabrika önüne akın ederken sendikadan ve firma yetkililerinden net bir açıklama yapmasını istiyorlar.

İşçilere yapılan ilk açıklamada tüm işçilere haklarının verileceği söylenmesine karşın net bir açıklamanın yapılmayışı nedeniyle işçiler hem sendikaya hem de firma yetkililerine tepki gösterdi.

Tansiyonun zaman zaman yükseldiği fabrika önünde işçiler aldıkları ortak kararla 20’ şer kişilik gruplarla pazartesi kadar fabirkada nöbet tutacaklar

 YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi
*

Yukarı Geri Ana Sayfa