banner51

banner34

banner38

banner16

banner33

banner37

banner55
24 Ekim 2019 Perşembe

Halk otobüslerine paralı binişler kaldırılıyor

Ankara'da, Dilovası rüzgarı

Ankara'da, Dilovası rüzgarı

06 Ekim 2019 Pazar 10:38
 Ankara'da, Dilovası rüzgarı

Geçtiğimiz
hafta Ankara'da bir dizi temaslarda bulunan Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir, ilçeye müjdelerle döndü.
Dilovası'na daha çok hizmet alabilmek için geldiği günden bu yana Ankara' yı su yoluna çeviren Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir, geçtiğimiz hafta yine Ankara'da bir takım ziyaretlerde bulundu. 

AK Parti Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman ile birlikte ilk olarak Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Fatma Varank ziyaret edildi. Ziyarette Başkan Şayir, Kömürcüler OSB'nin taşınma süreci ve Kömürcüler OSB' de yapılan toplantı ile ilgili Bakan Yardımcısı Varank'ı bilgilendirdi. 

VARANK: KÖMÜRCÜLER TAŞINACAK
Kömürcüler OSB'nin kesinlikle kaldırılacağını ifade eden Bakan Yardımcısı Fatma Varank; "Bakanımız Murat Kurum'un talimatları ile Kömürcüler OSB’nin kaldırılacağını duyurduk. Bizler Hükümet ve Bakanlık olarak Kömürcüler OSB'nin, Dilovası'ndan kaldırma kararını aldık. Bununla ilgili Kocaeli Valiliği,  Büyükşehir Belediyesi ve yerel belediye olarak sizlere yol çalışma haritasını ilettik. Çalışmalara başladığınızı biliyoruz. Bu kararlı duruşla Kömürcüler OSB Dilovası' ndan taşınacak" ifadelerini kullandı. 

Başkan Şayir ve Milletvekili Cemil Yaman'nın Bakanlık olarak Dilovası’na daha çok sahip çıkılması sözlerine karşılık, Bakan Yardımcısı Fatma Varank, Dilovası'nı önemsediklerini ve bakanlık olarak büyük bir projede destek olacaklarını dile getirdi.

DİLOVASI'NIN ULAŞIM SORUNLARI 
ULAŞTIRMA BAKANLIĞI’NA İLETİLDİ

Daha sonra Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nda Bakan Yardımcısı Selim Dursun ile görüşen Milletvekili Cemil Yaman ve Başkan Hamza Şayir, Diliskelesi tren istasyonu seferleri, Diliskelesi’ne alternatif giriş güzergâhı ve Dilovası içinden geçen D-100 Karayolu'nun ışıklandırılması talebinde bulundu. 
Konuyla ilgili gerekli birimlere talimat veren Bakan Yardımcısı Selim Dursun; "Diliskelesi tren istasyonun tekrar faaliyete geçmesi için gerekli talimatları verdiklerini, belediye olarak işin takipçisi olmalarını" dile getirdi.
 
Diliskelesi’ne alternatif girişi Bakanlık olarak yatırım planlarına alacaklarını dile getiren Bakan Yardımcısı Selim Dursun; "Üzerinde ciddi çalışılması gereken bir proje. Arkadaşlarıma gerekli talimatı vereceğim. Bununla ilgili çalışmalara başlansın. Yapılacak olan çalışma kapsamlı ve yerinde olmalı. Bununla ilgili süreç olabilir. Ama inşallah Diliskelesi mahallemizin bu sorunu bu dönem çözüme kavuşturulacaktır" dedi. 
D-100 Karayolu aydınlatmaları ile ilgili fizibilite çalışması başlatılması talimatları verildi. 

ŞAYİR, ANKARA TEMASLARIMIZ VERİMLİ GEÇTİ

Ankara ziyareti dönüşü açıklama yapan Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir; "Seçim öncesi üçlü olsun güçlü olsun" cümlesini çok kullanıyorduk. Güçlü iktidarın Dilovası'na hizmet edeceğini vurguluyorduk. Ankara ziyaretimizde gördük ki, bu söylemimiz tam yerinde bir cümleymiş. 
Belediye bütçesi ile yapamayacağımız bir çok büyük proje, bakanlıklarımız sayesinde Dilovamız’a yapılacak. Sözlerini aldık. Yazılı olarak müracaatlarımızı yaptık. Onaylar gelir gelmez halkımıza duyurularımızı yapacağız" dedi.

Anahtar Kelimeler: Dilovası Rüzgarı
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
banner9
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV