banner51

banner34

banner38

banner16

banner33

banner37

banner48
22 Mayıs 2018 Salı

AK Parti Kocaeli sıralaması belli oldu

Başkan Toltar’dan, Aşure Günü mesajı

Başkan Toltar’dan, Aşure Günü mesajı

11 Ekim 2016 Salı 16:09
 Başkan Toltar’dan, Aşure Günü mesajı
Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, Aşure Günü dolayısıyla yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi. "Muharrem ayının 10'u, Peygamber efendimizin torunu Hz. Hüseyin'in ve pek çoğu ehl-i beytten olan 70 kişinin Kerbela çölünde şehadete ulaştıkları tarihtir. 

Her müminin yüreğini burkan bu acı, dünyanın neresinde olursa olsun, mezhebi, meşrebi, kültürü, coğrafyası ne olursa olsun, Resul-i Ekrem'e, ashabına ve ehl-i beyt-e muhabbet besleyen her müslümanın ortak acısıdır.

Şurası iyi bilinmelidir ki, Kerbela hadisesinde Hz.Hüseyin ve arkadaşlarının uğruna can verdikleri yol, Peygamber efendimizin yoludur. Hz. Hüseyin kuşkusuz bu yolda şahadetiyle zalimlere üstün gelmiştir. 

Kerbela'yı doğru anlamak için bize düşen vazifelerden biri de Kerbela'dan bir ayrılık-gayrılık değil bir birlik ve beraberlik çıkarmaktır. Kerbela'yı anlamak Hüseyin'ce yaşamaktır. Unutmayalım ki tarihimiz birlik ve beraberlik içinde olduğumuzda yazdığımız nice zaferlerle doludur.

Bu duygu ve düşüncelerle milletimizin ve tüm İslam âleminin Aşure Günü'nü yâd ediyor, cennet gençlerinin efendisi Hz. Hüseyin'in şahsında İslam ve vatan uğruna şahadet şerbetini içen tüm şehitlerimize yüce Rabbimiz'den rahmet diliyorum. 
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
banner9
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
YÜKSEL ERCAN'I GEBZE Belediye Başkanı olarak Görmek istermisiniz.?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV