banner51

banner34

banner38

banner16

banner33

banner37

banner48
23 Mayıs 2018 Çarşamba

Kocaeli'de 59 kişi kumar oynarken yakalandı

Beyazlar Gıda 23 yıldır üretim yapan saygın bir firma

"Bu sektörde 500 ürünümüz var"

04 Eylül 2016 Pazar 00:27
Beyazlar Gıda 23 yıldır üretim yapan saygın bir firma
Beyazlar Gıda’nın sahibi Cesim Beyaz, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından toplum sağlığını tehdit eden ürünleri ve bu ürünleri üreten firmaları teşhir ettiğini belirterek, “Birisi bizim işletme kayıt sicil numaramızı kullanarak sanki bizim tesislerimizde üretim yapmış gibi, Uygur Life markalı Form 3 isimli ürün imal etmiş. Bu ürünlerle bizim bir alakamız yok. Bu şahsı daha önce mahkemeye verip mahkum ettirdik. Şimdi bu marka için tekrar mahkemeye verdik” dedi.
Beyaz şunları söyledi:
Son günlerde kamuoyuna yansıyan haberlerde Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından toplum sağılığını tehdit eden ürünler ve bu ürünlerin üretimini yaptıkları iddia edilen firmalar teşhir edilmiştir. Ancak ilan edilen duyuruda 112 seri nolu Uygur Life Markalı Sibutramine ilaç etken maddesini içeren Form 3 isimli bir ürünün firmamızca üretildiği algısı kamuoyuna yanlış bir şekilde aksettirilmiştir. 
TARAFIMIZCA KESİNLİKLE ÜRETİLMEMİŞTİR
Söz konusu insan sağlığını tehdit eden bu ürün tarafımızca kesinlikle üretilmemiş olup bu konuda gerekli yasal süreci başlatmış bulunmaktayız. Önemle ifade etmek isteriz ki aynı ürünün devamı niteliğinde olan ve Uygur Life Form 2 isimli üründe de firmamıza ait ticaret unvanı hukuka aykırı bir şekilde adeta gasp edilerek marka sahibi tarafından kullanılmıştır. 
MAHKEMEDE MAHKUM ETTİRDİK

Firmamız aleyhine açılan Gebze 7. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davada Uygur Life markasının sahibi olan şahıs, mahkeme huzurunda itiraf ederek ürünleri kendisinin ürettiğini beyan etmiş olup firmamız beraat etmiştir. Aynı seriye bağlı Form-2 isimli üründe de Form-3 isimli üründe de aynı ilaç etken maddesi olan Sibutramin tespit edilmiştir. Üstelik hukuka aykırı bir şekilde firmamıza ait ticaret unvanı kullanılarak söz konusu yasaklı ürünleri üreten Uygur-Life adlı işletmenin sahibi yargılama aşamasında suçunu itiraf etmiştir. 
Dolayısıyla 5996 Sayılı "Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu çerçevesinde firmamıza atfedilecek hiçbir kusur bulunmamaktadır. Bu konuda her türlü hukuki yollara başvurarak firmamızın ticaret unvanını ve markasını kötüye kullanarak ticari itibarının zedelenmesine sebep olan ilgili kurum ve şahıslar hakkında gereken yapılacaktır. 
23 YILLIK FİRMAYIZ 500 ÜRÜNÜMÜZ VAR
Firmamız uzun yıllardır gerek ülke çapında gerekse de yurt dışında Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın ruhsat, izin ve kontrolleri dahilinde bitkisel ürün sektöründe faaliyet göstermektedir. 23 yıldır sektörde alnımızın teriyle, namusumuzla hizmet vermekteyiz. Bu sektörde 500’ün üzerinde ürünümüz var. Çok şükür hiç birinde sıkıntımız olmamıştır. Firmamız her türlü iş ve işlemlerinde üretim aşamaları da dahil olmak üzere yasal mevzuatın çizdiği sınırlar çerçevesinde üretim envanterini oluşturmaktadır. Beyazlar Gıda 23 yıldır üretim yapan saygın bir firmadır.

Kamuoyuna yansıyan haberlerde her ne kadar firmamızın ismi geçmiş ise de yasaklı madde içeren ürün firmamız tarafından kesinlikle üretilmemiş olup firmamızın ticaret unvanının bulunduğu etiketler hukuka aykırı ve izinsiz bir şekilde ürünlere basılarak piyasaya sürülmüştür. 
TEKRAR MAHKEMEYE VERDİK
Suç teşkil eden bu durumdan Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü’nün yapmış oldukları denetimler sayesinde firmamız haberdar olup akabinde derhal yasal yollar tarafımızca başlatılmış olup halen devam etmektedir. Bu bağlamda tarafımızca İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Fikri ve Sınai Haklar Soruşturma Bürosu’na suç duyurusunda bulunulmuştur.  
Dolayısıyla son derece başarılı bir üretim ve satış grafiği olan firmamızın ticari unvanının başka firmalarca hukuka aykırı bir şekilde kullanılması ve haksız rekabet teşkil eden bu türden eylemlerin vuku bulması da ne yazık ki kaçınılmaz olmaktadır. 

Bu sebeple birey ve toplum sağlığını en üst seviyede korumayı amaçlayan ve tüm ürünlerinde hiçbir katkı maddesi içermeksizin salt doğal ve bitkisel maddeler kullanan firmamızın ticari itibarının daha fazla zedelenmemesi ve kamuoyunun firmamıza duyduğu güvenin bir kez daha tesis edilmesi adına iş bu basın bildirisini siz değerli okuyuculara aktarma gereği hasıl olmuştur. Saygılarımızla. 


    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
banner9
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
YÜKSEL ERCAN'I GEBZE Belediye Başkanı olarak Görmek istermisiniz.?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV