banner51

banner34

banner38

banner16

banner33

banner37

banner55
17 Ekim 2019 Perşembe

Kadı: 1999 depreminden önceki binaların tamamı riskli

Büyükakın: Türkiye’nin Doğu Akdeniz’deki varlığı asla sorgulanamaz

Büyükakın: Türkiye’nin Doğu Akdeniz’deki varlığı asla sorgulanamaz

20 Haziran 2019 Perşembe 16:32
 Büyükakın: Türkiye’nin Doğu Akdeniz’deki varlığı asla sorgulanamaz

Başkan Büyükakın, Türkiye’nin ikindi sondaj gemisi Yavuz’u, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’in katıldığı törenle Kocaeli’den uğurladı.

Marmara Belediyeler Birliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Türkiye’nin ikindi sondaj gemisi Yavuz’u, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’in katıldığı törenle Kocaeli’den uğurladı. 

Doğu Akdeniz’de petrol ve doğalgaz arama faaliyetlerini sürdüren Fatih’in yanında görev yapacak Yavuz’un, Doğu Akdeniz'de Türkiye’yi enerji denkleminin içinde tutacak çok önemli atılım olduğunu dile getiren Başkan Büyükakın, “Türkiye, Kıbrıs'ta yaşayan soydaşlarımızın ve KKTC'nin haklarını sonuna kadar savunacaktır. Ülkemiz, Akdeniz’de uluslararası hukuka uygun olarak doğalgaz arama faaliyetlerini sürdüğünü de görüyoruz. Yavuz’u yine bu amaçla çok önemli bir görevi yerine getirmek için bugün Kocaeli’nden uğurladık” açıklamasını yaptı. 

GÜZEL HABERLERİ ALACAĞIMIZA İNANIYORUM

Yavuz sondaj gemisinin dış politikadaki önemine de değinen Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, “Gerek Yavuz, gerekse Fatih'le hem Akdeniz'de hem de Karadeniz'de ülkemizin enerji ihtiyaçlarına cevap verecek sondaj çalışmalarını yürütecek. Bu iki sondaj gemisiyle tüm dünyaya bu alanda biz de varız demiş olduk. Şunu belirtmem gerekir ki, Türkiye’nin Doğu Akdeniz’deki varlığı asla sorgulanamaz. 

Bugün bunun olamayacağını gösteriyoruz. Yavuz ve Fatih sondaj gemilerinden güzel haberleri alacağımıza da inanıyorum. Bu vesileyle Yavuz sondaj gemisinde çalışacak tüm çalışanlara sağlık ve başarılılar diliyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
banner9
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV