banner51

banner34

banner38

banner16

banner33

banner37

banner55
24 Haziran 2019 Pazartesi

Hünkar Çayırı’nda şampiyon Ali Gürbüz

Çayırova daha temiz olacak

Çayırova daha temiz olacak

17 Nisan 2019 Çarşamba 16:26
 Çayırova daha temiz olacak


Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi, Fen İşleri Müdürlüğü ile başladığı değerlendirme toplantılarının ikincisinde Temizlik İşleri Müdürlüğü ile bir araya geldi. 

Saha çalışmalarını hızlandırmak ve ilçenin eksiksiz hizmet alabilmesini sağlamak için gerekli adımları atmaya başlayan Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi, Temizlik İşleri Müdürü Sancak Zengin ve teknik personelleriyle bir araya gelerek değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi. 

Belediye Başkan Yardımcıları Sadettin Arıkboğa ve Serdal Topçu’nun da hazır bulunduğu toplantıda 2019 yılı başta olmak üzere 5 yıllık bir çalışma grafiği belirlediklerini ve bu takvimin müdürlükler bazında entegre edilmesi için tüm müdürlüklerle bir araya gelineceğini ifade eden Çiftçi, Çayırova’ya kaliteli hizmet sunabilmek için birimlerin düzenli, ortak ve planlı bir çalışma sergilemesi gerektiğini söyledi.

Temizlik İşleri Müdürlüğü’nün faaliyetlerinin görüşüldüğü toplantıda başkan Çiftçi’ye bilgiler veren birim müdürü Sancak Zengin, yapmış oldukları uygulamaları sundu. 2018 yılında 6.208 ton ambalaj atığı, 878 ton cam atık, 911 kilo atık pil, 460 litre atık yağ, 815 kilo elektronik atık ve 28.970 kilogram tekstil atığı toplanarak geri dönüşüme büyük bir katkı sağlandığı bilgisini sunan Zengin, personel ve araç noktasında da Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi’ye bilgiler verdi.

ÇEVREYE VE EKONOMİYE KAZANIM İÇİN 
GERİ DÖNÜŞÜME ÖNEM VERMELİYİZ

Çevreye ve ekonomiye kazanım sağlanması konusuna ayrı bir önem verdiklerini belirten Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi, geri dönüşümde daha fazla aktif olarak gerekli adımların atılmasını söyledi. Daha önceden yapılan Atık Kurdu projesinin bu yılda devam etmesi noktasında talimat veren Çiftçi, atıkların kaynağında ayrıştırılması ve bu konuda farkındalık oluşturulması gerektiğini belirtti. 

Küçük ölçekte faaliyet gösteren ve atıklarını ayrıştırmayan işletmelerin uyarılması ve sürecin hızlandırılmasını ifade eden başkan Çiftçi, yapılması gerek görüşmelerinde bir an önce gerçekleştirilip tamamlanmasını söyledi. Sahipsiz sokak hayvanları konusunda da değerlendirmelerde bulunan Çiftçi, iyi bir çalışma yapılarak bu konununda bir an önce sonuçlandırılması ve hayvanların belirli noktalarda faydalanabileceği beslenme alanlarıyla desteklenmesi gerektiğini de dile getirdi.

VATANDAŞLARIMIZLA İSTİŞARE 
EDEREK ÇALIŞMALIYIZ

İş akış şeması ve analizler çerçevesinde sokak ve cadde temizliklerinin daha sık ve planlı bir şekilde uygulanmasını vurgulayan Çiftçi, bu alanda personel düzenlemesinin birim tarafından ivedi bir şekilde yapılması gerektiğini söyledi. Saha temizliklerinde görülen eksikliklerinde anında çözüm üretilerek giderilmesini aktaran başkan Çiftçi, 2 ya da 3 ayda bir vatandaşlarla belirlenen noktalarda temizlik konusunda istişareler yapılamasını söyledi. Belediye bünyesinde mini anketlerle bu sürecin takip edilmesini vurgulayan başkan Çiftçi, 05437428961 nolu temizlik işleri WhatsApp hattına gelen şikayetlerin anında çözülmesini istedi.
Anahtar Kelimeler: Çayırova Daha Temiz Olacak
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV