banner51

banner34

banner38

banner16

banner33

banner37

banner55
15 Kasım 2019 Cuma

Darıca, Gebze ile birleşecek

Çayırova'dan Barış Pınarı Harekâtı'na destek

Çayırova'dan Barış Pınarı Harekâtı'na destek

15 Ekim 2019 Salı 17:09
Çayırova'dan Barış Pınarı Harekâtı'na destek
 
Çayırova Belediye Meclisi, ülkemizin bekası ve milletimizin huzuru için kahraman ordumuzun Suriye’de sürdürdüğü Barış Pınarı Harekâtı’na destek vermek için bir araya geldi.

Çayırova Belediye Meclisi, Barış Pınarı Harekatı’na ortak bildiri ile destek verdi. Belediye meclis salonunda gerçekleşen, mecliste gurubu bulunan siyasi parti temsilcileri, ilçe başkanlarının hazır bulunduğunu toplantıda konuşan Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi, "Söz konusu vatansa gerisi teferruattır. Barış Pınarı harekâtına destek amacı ile burada bulunuyoruz. Siyasi parti temsilcilerimize ve meclis üyelerimize katılımlarından dolayı teşekkür ediyorum" dedi.

AK Parti Çayırova İlçe Başkanı Ekrem Karahan, MHP İlçe Başkanı Yunus Emre Düzdaban’ın katıldığı toplantıda harekâta destek bildirisini, belediye meclis üyeleri adına Başkan Yardımcısı Sadettin Arıkboğa okudu.

BARIŞ PINARI HAREKATINI DESTEKLİYORUZ

Devletimizin güvenlik kuvvetleriyle bölücü terör örgütü PKK’ya karşı yıllardan beri büyük bir mücadele verdiğini söyleyen Sadettin Arıkboğa, "Devletimizin yalnızca terör örgütüne karşı değil, uluslararası destekçilerine karşı da verdiği büyük mücadele sınırlarımız içinde olduğu kadar sınırlarımız dışında da yürütülmektedir. Teröre karşı milletçe verdiğimiz bu mücadelenin bir diğer ayağını da Barış Pınarı Harekâtı oluşturmaktadır" dedi.

Suriye'de sekiz yıldır sürmekte olan iç savaşta tarihin gördüğü en büyük insanlık dramlardan biri yaşandığını söyleyen Arıkboğa, "Bu savaşta milyonlarca insan yurtlarından olmuştur. Binlerce insan barbarca katledilmiştir. İç savaşla birlikte doğan otorite boşluğunda terör örgütleri geniş bir alan bulmuştur. Suriye topraklarının önemli bir bölümü DAEŞ/PYD/YPG gibi terör örgütlerinin eline geçmiştir. PKK'nın Suriye'deki yapılanması olan PYD/YPG, Kuzey Suriye'de geniş bir alanı kontrol etme imkânı bulmuştur. Bu alan üzerinden ülkemize saldırılar düzenlenmektedir. 

Terör örgütüne sağlanan binlerce tır silah ve yoğun dış destekle bir terör koridoru yaratılmaya çalışılmaktadır. Bu terör örgütleri Suriye'de yaşanan iç savaşla birlikte ortaya çıkan istikrarsızlıktan faydalanarak kontrol ve otorite imkânı bulmuşlardır" dedi.

Sadettin Arıkboğa şunları söyledi:

Otoritelerini yüzbinlerce insanı öldürerek ve milyonlarca insanı yerlerinden ederek sağlayan, en uzun kara sınırımızı sürekli olarak tehdit eden terör örgütleri isimlendirilme, görünüş ve üniformaları açılarından farklılaşsalarda özlerinde aynıdırlar. Birbirinin ikiz kardeşidirler.

Etnik temizlik uygulayan, demografik yapıyı kendi ideolojileri çerçevesinde değiştiren bu zalim örgütlere karşı milli güvenliğimizi sağlamak için uluslararası antlaşmalardan aldığımız yetkiyle Suriye Milli Ordusu ile birlikte Barış Pınarı Harekatı düzenlenmiştir.

HEREKATIN AMACI TERÖRİSTLERİ TEMİZLEMEK

Bu operasyonun amacı bölgemizi teröristlerden temizlemek ve yurtlarından edilmiş Suriyelileri ülkelerine geri göndermektir. Bölgemizin istikrar, barış ve refahına karşı en büyük tehdit olan DAEŞ=PKK=PYD=YPG terör örgütlerinin bu yıkıcı faaliyetlerini sonlandırmak, yurtlarını zulüm, sürgün, baskı ve katliamla yitirmiş yüzbinlerce Suriyeli'nin vatanlarına dönüşlerini sağlamak için düzenlenen Barış Pınarı Operasyonu'nu Belediye Meclisleri olarak destekliyor, ordumuza muvaffakiyetler diliyoruz. Belediye Meclislerimiz, kahraman Mehmetçiklerimizin yanındadır.

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
banner9
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV