banner51

banner34

banner38

banner16

banner33

banner37

banner55
21 Şubat 2019 Perşembe

Gülmen: CHP bize çalışıyor

Çayırovalı öğrenciler Dolmabahçe Sarayı ve Miniatürk'ü ziyaret ettiler

Çayırovalı öğrenciler Dolmabahçe Sarayı ve Miniatürk'ü ziyaret ettiler

09 Ağustos 2018 Perşembe 14:37
Çayırovalı öğrenciler Dolmabahçe Sarayı ve Miniatürk'ü ziyaret ettiler

Çayırova Belediyesi Yaz Okulları'nda sanattan spora, temel eğitim derslerinden manevi değerlerin yaşatılmasına kadar 18 farklı branşta ücretsiz kurs hizmeti gören Çayırovalı çocuklar, yoğun kurs programlarının yanı sıra tarihi, kültürel ve doğa gezileriyle yaz tatilini en iyi şekilde geçiriyorlar.

ÖĞRENCİLER DOLMABAHÇE SARAYINI YAKINDAN İNCELEME FIRSATI BULDULAR

3 Bin öğrencinin faydalandığı Yaz Okulu öğrencilerinin bu ayki gezi programı Dolmabahçe Sarayı ve Miniatürk´e oldu. İlk olarak tarihi dokusu ve ihtişamı ile dikkat çeken Dolmabahçe Sarayı'nı ziyaret eden öğrenciler Mâbeyn Hümâyûn (Selâmlık), Muâyede Salonu (Tören Salonu) ve Harem-i Hümâyûn alanlarını gezerek rehber ve öğretmenlerinden mekânlar hakkında tarihi bilgiler aldı. 

10 gün boyunca sınıfalar halinde geziye katılan öğrenciler Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çalışma ve yatak odasını da gezdi. Otuz birinci Osmanlı Padişahı Sultan Abdülmecid han tarafından yaptırılmış olan yapı hakkında tarihi bilgiler alan öğrenciler çok değerli anılar ve bilgilerle müzeden ayrıldılar. Öğrenciler daha sonra sarayı gezen turistlerle tanışıp, hatıra fotoğrafı çektirdi.

GEZİNİN İKİNCİ DURAĞI MINIATÜRK GEZİ PROGRAMININ İKİNCİ DURAĞI MINIATÜRK OLDU

Antik Çağ'dan Bizans'a, Selçuklu'dan Osmanlı'ya 3 bin yıllık tarih ve kültür mirasları ile Türkiye'nin dört bir yanından seçilen tarih, kültür ve sanat eserlerinin minyatürlerinin bulunduğu Miniatür’ü ziyaret edip, eserler hakkında bilgiler alan öğrenciler Türkiye sınırları dışında bulunan özel yapı ve eserleri de inceleme fırsatı buldular. Mutlulukları gözlerinden okunan öğrenciler ziyaretin her anını resim kareleri ile hatıralarına işlediler. Renkli görüntülerin yaşandığı gezide çocuklar, Boğaz Köprüsü üzerinde yürümenin keyfini çıkardılar.

BAŞKAN DEMİRCİ: EĞİTİM KURUMLARIMIZ BİRER CAZİBE MERKEZİNE DÖNÜŞTÜ

Bilgievi öğrencilerine, ders destek programlarının yanı sıra bilimsel, tarihi ve kültürel gezilerden faydalanma imkânı sunduklarını belirten Başkan Demirci; "Yaz okullarından eğitim faaliyeti gören öğrencilerimizle sosyal aktiviteler de gerçekleştiriyoruz. Bu türden gezilerle tarihimizi keşfediyoruz. İstanbul'u ve yaşadığımız coğrafyayı yakından tanıyoruz. Hamdolsun artık Anne-Çocuk Kulüplerimiz, Bilgievlerimiz ve Gençlik Merkezlerimiz ilçemizde sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerin de bir odak noktası, çekim merkezi haline geldi" dedi.

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
banner9
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV