banner51

banner34

banner38

banner16

banner33

banner37

banner48
24 Mayıs 2018 Perşembe

Halkalı-Gebze Banliyö Hattı'nda test sürüşü yapıldı

Çayırova’ya 2.ci kapalı semt pazarı

Ekim ayında inşaata başlanacak

22 Eylül 2016 Perşembe 15:02
Çayırova’ya 2.ci kapalı semt pazarı
Çayırova için hazırladığı projelerle, yaptığı tesislerle modern yaşamın getirdiği ihtiyaçları vatandaşlara sunan Çayırova Belediyesi, ilçeye yepyeni yatırımlar kazandırmaya devam ediyor. Birçok projeye hayat veren, ilçenin gereksinimlerini hızla yerine getirerek tamamlayan belediye, 2. Kapalı Semt Pazarı için proje ve ihale çalışmalarını tamamladı.

5 BİN METREKARE ALAN ÜZERİNE YENİ BİR SEMT PAZARI 
Eylül ayı içerisinde gerçekleştirilen ihale ile yeni bir semt pazarı inşaatı için çalışmalarını sürdüren Çayırova Belediyesi, semt pazarının temelini ekim ayı içerisinde atacak.  5.000 metrekarelik bir alana sahip olan Akse Mahallesi Kapalı Semt Pazarı, kafeteryası, pazarcı tezgahları, otopark ve çevre düzenlemesiyle Akse ve çevre mahallelerinde oturanların ilk alışveriş durağı ve sosyalleşme alanı olacak.

150 PAZARCI TEZGAHI KAPASİTELİ
5.000 metrekare alan üzerinde 3.500 metrekare inşaat alanına sahip proje yaklaşık olarak 3 Milyon TL’ye malolacak. Çayırova’nın 2. semt pazarı olarak hizmet verecek olan tesiste otopark, mescit, idari bina, zabıta ve pazarcılar için bina içerisinde ofisler, pazara gelen anneler için çocuk emzirme odası ve kafeterya yer alacak. 150 pazarcı tezgahı kapasiteli olacak olan semt pazarı, Akse Mahallesi’nin yanı sıra Özgürlük, Emek ve İnönü Mahallelerine de hizmet verecek.

DEMİRCİ: 2. SEMT PAZARININ İNŞAATINA EKİM AYINDA BAŞLIYORUZ
Çayırova’da gerçekleştirilen her yatırımda Çayırova’nın ve Çayırovalı vatandaşların yaşam kalitesini artırmayı hedeflediklerini ve yatırımları buna göre şekillendirdiklerini belirten Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci “Bu tarz kapalı ve güvenli semt pazarlarından ilkini Cumhuriyet Mahallesine inşa ettik ve hizmete sunduk. Şimdi Akse Mahallesi’nde yeni bir semt pazarı projesine başlıyoruz. İhalesini yaptığımız proje Ekim ayı içerisinde başlayacak. 

Akse Mahallesi ve çevresindeki mahallelere hizmet verecek semt pazarımızı tam donanımlı olarak inşa edeceğiz. 150 pazarcı tezgahının yer alacağı projede otopark başta olmak üzere, idari bina ve çeşitli alanlar oluşturacağız. Çayırova’mızın ihtiyacı olan Semt Pazarı tesislerini tamamlayarak cadde ve sokaklarda kurulan gelişi güzel Pazar alanlarının buralarda kaliteli ve hijyenik bir şekilde hizmet vermesini sağlayacağız" dedi.

Kapalı Semt Pazarları alanlarına ulaşımın belediye tarafından ücretsiz olarak sağlanacağını dile getiren başkan Demirci, “İsteğimiz her mahalleye bir kapalı semt pazarı kazandırmak.Yer noktasında yaşadığımız sorunları en aza indirerek merkezi konumlara semt pazarlarımızı inşa ediyoruz. Toplamda 3 adet semt pazarını ilçemizde hizmete sunacağız. İlk semt pazarımızı tamamladık ve Cumhuriyet Mahallesi’nde hizmete açtık. İkinci semt pazarımızı Akse Mahallesinde hizmete sunacağız ve üçüncü semt pazarımızı ise Çayırova Mahallesi’nde inşa edeceğiz” dedi.  


    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
banner9
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
YÜKSEL ERCAN'I GEBZE Belediye Başkanı olarak Görmek istermisiniz.?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV