banner51

banner34

banner38

banner16

banner33

banner37

banner48
27 Mayıs 2018 Pazar

Türkkan: Gebzeli olduğumu herkes bilir

Cumhuriyet mahallesindeki yatırımlar göz kamaştırıyor

Çayırova Cumhuriyet mahallesine garaj, kapalı semt pazarı, lojistik merkezi ve parklar

08 Ağustos 2016 Pazartesi 18:46
Cumhuriyet mahallesindeki yatırımlar göz kamaştırıyor
Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci, Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Mustafa Güven’i ziyaret etti. Cumhuriyet Mahallesi’ndeki belediye yatırımlarını inceleme programı çerçevesinde mahalle muhtarlığını da ziyaret eden Demirci, burada muhtar Mustafa Güven ile mahalleyi kapsayan çalışmaları değerlendirdi.

DEMİRCİ, MAHALLE MUHTARI MUSTAFA GÜVEN’LE BİR ARAYA GELDİ
Mahalle muhtarlığı ziyaretinde Cumhuriyet Mahallesi’nin sosyal yaşam alanları ve imar yapısıyla oturmuş bir mahalle olduğunun altını çizen Demirci, mahalle muhtarı Güven ile fikir alışverişinde bulundu. Yine mahalle yatırımlarını gezerken eksiklikler tespit ettiklerinin altını çizen Demirci, mahallede yeni yatırımlara başlayacaklarını söyledi.

GARAJ VE LOJİSTİK MERKEZİ TAMAMLANIYOR
Öncelikle devam eden projeler hakkında açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Şevki Demirci, Garaj ve Lojistik Merkezi’nin tamamlanmak üzere olduğunu açıkladı. Belediye hizmet araçlarının bu merkezde toplanacağını ve lojistik alanında da sistemli bir şekilde hizmet verileceğini aktaran Demirci, Çayırova Belediyesi’nin önemli bir ayağının bu alanda olacağını aktardı. 15.000 metrekare alan içerisinde 2.6 milyon liralık bir yatırımla tesisi tamamlayacaklarını ifade eden Demirci, yaklaşık 100 araçlık belediye filosunun burada konuşlandırılacağını belirtti.

KAPALI SEMT PAZARI TAMAM
Mahalle içerisinde kısa sürede inşaat çalışmaları tamamlanan ve hizmete açılacak günü bekleyen Kapalı Semt Pazarı hakkında da bilgiler veren Demirci, modern ve hijyenik şartlarda semt pazarının hizmet vereceğini söyledi. Yeni statüye göre semt pazarlarının sabit alanlarda hizmet vereceğini ifade eden Demirci, Çayırova’nın ilk Kapalı Semt Pazarını Cumhuriyet Mahallesi’nde inşa ettiklerini açıkladı. Yaklaşık 3.500 metrekare alan üzerine projeyi uyguladıklarını ifade eden Demirci, semt pazarının Kurban Bayramı süresince kurban kesim alanları olarakta hizmet verebilecek bir şekilde planlandığını vurguladı.

YENİ PARKLAR İLGİ ODAĞI OLDU
Muhtarlık ziyaretinde son olarak çevresel yatırımlara değinen Demirci, TOKİ konutlarının bulunduğu alanda pek kullanışlı olmayan 3 ayrı parkta yenileme yapıldığını söyledi. 2’sinde tam birinde ise kısmi revize yapıldığının altını çizen Demirci, mahalle sakinlerinin dinlenme alanlarında daha iyi zaman geçirebilmeleri adına parkları tam donanımlı inşa ettiklerini belirtti. Çocuklar ve gençlere yönelik basketbol, voleybol ve futbol sahaları oluşturduklarını dile getiren Demirci, çevresel yatırımların süreceğini söyledi.

 
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
banner9
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
YÜKSEL ERCAN'I GEBZE Belediye Başkanı olarak Görmek istermisiniz.?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV