banner51

banner34

banner38

banner16

banner33

banner37

banner55
24 Eylül 2018 Pazartesi

Turşu bidonlarından eroin çıktı

Darıca Sahil Kanalizasyon Tüneli'nde 2 KM'ye ulaşıldı

Darıca Sahil Kanalizasyon Tüneli'nde 2 KM'ye ulaşıldı

27 Eylül 2017 Çarşamba 17:27
Darıca Sahil Kanalizasyon Tüneli'nde 2 KM'ye ulaşıldı

 
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü, Darıca Eskihisar bölgesinin atık sularını Gebze Atıksu Arıtma Tesisine aktaracak toplam 2,4 km uzunluğundaki atık su tünelinin 2 kilometresini tamamladı.
 
KUŞAKLAMA HATTINDA SON AŞAMA
Çevrenin korunmasına büyük önem veren İSU Genel Müdürlüğü, sıfır atık su ilkesi ile Kocaeli’ ye hizmet veriyor. Kurum, İzmit Körfezi ve Karadeniz ile Kocaeli’nin atık sulardan korunması için 22 adet atık su arıtma tesisi ve 5 bin km’ye varan atık su kollektör hatları işletiyor.

İzmit Körfezi’ni Karamürsel’den Eskihisar’a kadar atıksu kollektör hattı ile kuşaklayan İSU, Darıca Eskihisar bölgesinin deniz kotunda olmasından dolayı atık sularını derin deniz deşarjı ile uzaklaştırıyordu. Kuşaklama kollektör hattının son aşaması olan Eskihisar bölgesinin atık sularının Gebze Atıksu Arıtma Tesisine aktaracak sahil kanalizasyon kollektör hattı ve tünel inşaatı projesinin çalışmaları sürdürülüyor.
 
2 KM TÜNEL AÇILDI
Geçtiğimiz yılın sonlarında başlanan ve program çerçevesinde devam eden çalışmalarda kurum tarihinde ilk defa tünel yapılıyor. TBM tünel açma makinesinin kullanıldığı projede toplam 2,4 km uzunluğunda atıksu tüneli kazılıyor. Yerin eksi 90 metre altında gerçekleşen tünel açma çalışmaları son aşamaya geldi. Yapılan çalışmalar sonucunda tünelin 2 km’si açıldı. Ayrıca proje kapsamında yapılacak 12,5 km uzunluğunda kanalizasyon hattının 8 km’si ile 3 adet terfi merkezinin 2 tanesinin betonarme inşaatları da tamamlandı.
 
35 MİLYON LİRAYA MAL OLACAK
Tünelin kalan 400 metrelik kısmı ile diğer çalışmaların önümüzdeki yılın ilk aylarında tamamlanması hedefleniyor. Proje, 35 milyon liraya mal olacak. 
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
banner9
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
YÜKSEL ERCAN'I GEBZE Belediye Başkanı olarak Görmek istermisiniz.?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV