banner51

banner34

banner38

banner16

banner33

banner37

banner55
25 Nisan 2019 Perşembe

Kocaeli Kitap Fuarı 11. kez kapılarını açacak

Dilovası'nda imar barışı kayıtları devam ediyor

Dilovası'nda imar barışı kayıtları devam ediyor

29 Ekim 2018 Pazartesi 18:41
  Dilovası'nda imar barışı kayıtları devam ediyor
 

İmar barışında 31 Ekim olan son başvurusu süresinin 31 Aralık tarihine uzatılacağını açıklanmasının ardından, Dilovası Belediyesi, İmar ve Şehircilik Müdürlüğü bünyesinde kurulan İmar barışı kayıt ofisleri 31 Aralık 2018- tarihine kadar kayıt almaya devam edeceği bildirildi.

İMAR BARIŞINDA SÜRE 31 ARALIK'A UZATILDI

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, imar barışında 31 Ekim olan son başvurusu süresinin 31 Aralık tarihine uzatılacağını açıklamasının ardından, Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, İmar ve şehircilik müdürlüğümüzün bünyesinde kurulan İmar barışı kayıt ofislerimiz 31 Aralık 2018- tarihine kadar kayıt almaya devam edeceklerini söyledi.

HALKIMIZIN MAĞDURİYET YAŞAMAMASINI İSTİYORUZ

Vatandaşların mutlaka 31 Aralık 2017 tarihinden önce yapılan yapıların kayıt başvurularını yapmasını isteyen Başkan Toltar sözlerini şöyle tamamladı:

Dilovası'nın önemli sorunlarından biri olan 2/B ve orman arazileri üzerine kurulu bulunan yüzlerce yapının ruhsatsız ya da iskansız bir şekilde olmasından dolayı hem belediyemiz hem de vatandaşlarımız sürekli mağdur durumda oluyordu. 

Nihayet hükümetimiz tarafından açıklanan imar barışı sayesinde hem vatandaşlarımızın mağduriyeti ortadan kaldırılmış olacak hem de belediyemiz hizmet noktasında daha sağlıklı bir şekilde yoluna devam edecektir. 
Hükümetimizin açıkladığı imar barışı kanunundan sonra biz de belediye olarak 8 Haziran'dan itibaren ofisler kurarak imar barışına başvuruda bulunan vatandaşlarımıza yardımcı olmakta ve bilgilendirme yapmaktayız. 

Vatandaşlarımızın yapılarının yasal olabilmesi için halkımıza elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyoruz. Halkımızın da çıkan bu yasadan faydalanmaları ve ilerde mağduriyet yaşamamaları için 31 Aralık'a kadar başvurularını yapmalarını ümit ediyoruz.

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
banner9
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV