banner51

banner34

banner38

banner16

banner33

banner37

banner48
23 Mayıs 2018 Çarşamba

Kocaeli'de 59 kişi kumar oynarken yakalandı

Doç.Dr.Yaman: Bana iftira atıyorlar

GTÜ Genel Sekreteri Doç.Dr. Cevat Yaman isyan etti

11 Ağustos 2016 Perşembe 11:57
Doç.Dr.Yaman: Bana iftira atıyorlar
GTÜ Genel Sekreteri Doç.Dr. Cevat Yaman hakkında FETÖ/PDY terör örgütü ile ilişki kuranlara seslendi.

FETÖ/PDY terörist başı Fetullah Gülen ile bağlantısı olduğuna dair bazı ulusal ve yerel medyada hakkında haber yapılan GTÜ Genel Sekreteri Doç. Dr. Cevat Yaman yazılı açıklamada bulunarak kendisini karalamaya çalışan sahte iftiracılara ve onlara tetikçilik yapan basına ateş püskürdü. 
Hukuk çerçevesinde kişiliğine yapılan bu saldırının asla peşini bırakmayacağını belirten Yaman, ülkenin geçirdiği zor zamanları fırsat bilip haddini aşanlarla mücadelesinin devam edeceğini söyledi. 

Yaman geçtiğimiz günlerde bazı ulusal ve yerel medya kuruluşlarında yayınlanan FETÖ/PDY Terör Örgütü ile bağlantısı olduğu haberleri üzerine yazılı açıklamada bulundu. Açıklamasında bilinçli bir şekilde kendisini karalamaya yönelik beyanlarda bulunulduğunu belirten Yaman, haberi okur okumaz Cumhuriyet Savcılığı’na giderek, hakkında yapılan haberin tekzip edilmesi ve iftiracıların bulunarak yargı önüne çıkarılması talebinde bulundu.

GTÜ Genel Sekreteri Doç. Dr. Cevat Yaman, açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Yıllardır şerefim ve onurumla ülkeme hizmet eden bir bürokrat ve akademisyenim. Her zaman ülkemin emrinde, gerek yurt içinde gerekse yurt dışında hem Türk eğitimine hem de insanlık adına bilimsel çevrelere katkı sağlamış biriyim. 

Gelin görünki haddini bilmeyip o haddi aşan bir takım maşalar ve onların dayandığı sahte itirafçılar, ülkenin bu zor günlerini fırsat bilerek, planlayıp, kurguladıkları bilgilerle haber yaparak kamuoyu nezdinde beni itham edip, zor duruma düşürmeye çalıştılar. Haberde yer alan şahsım hakkında yayınlanan gerçeğe aykırı ve yasal dayanaktan yoksun iddia ve yorumlarla zedelemeye çalıştıkları onurumu asla bu kendini bilmezlere ezdirmem. 

Gerçek dışı iddialarla kişilik haklarıma saldırı niteliği taşıyan ve kamuoyu nezdinde tek taraflı etkilemeye yönelik iddia ve beyanlarla, somut deliller ileri sürülmeden şeref ve haysiyetime dokunulmak suretiyle kişilik haklarıma saldırı gerçekleştiren, medya kuruluşlarının bu haberi herhangi bir kaynaktan doğrulatmadan, hiçbir somut belge veya bilgiye dayandırmadan ve tarafımdan hiçbir bilgi alınmadan yayınlaması ayrıcabasın etiği ve habercilik ilkelerine ilişkin anlayışını ortaya koyarak, halkın önünde güvenilirliklerini yitirmelerine de neden olmuştur. 

Buradan kamuoyuna belirtmek isterim ki; haberde belirtilen FETÖ lideri terörist ile hiçbir zaman yan yana gelmişliğim olmamıştır. Bu teröristin örgütü ile de bugüne kadar uzaktan yakından bir ilgim ve bağım olmamıştır. Bu iftirayı atanlar ve bunu yayınlayanlarla ilgili gerekli şikayetimi ve mücadelemi hukuk zemini içinde yerine getireceğim. 

Ayrıca çalıştığım üniversitemdebu çıkan haberden sonra bu konuda benimle ilgili detaylı bir inceleme yapmıştır. Üniversite yönetiminin talebi doğrultusunda devletin güvenlik birimlerince yapılan bu inceleme sonucundabu örgütle hiçbir bağım olmadığı tespit edilmiş ve görevime devam etmeme engel hiçbir bulgu ve kayda rastlanmamıştır. Bu nedenle işimin başında görev ve sorumluluklarımı yerine getirmeye devam ediyorum.

Şahsımla ilgili bu türden ithamlarda bulunanlar hakkında, zedelenen kişilik haklarımı hukuksal yollarla aramaktan vazgeçmeyeceğim. Hakkımdaki hiçbir ahlak, meslek ve hukuk kurallarının asla kabul edemeyeceği bu haksız ve hukuka aykırı, hayal ürünü iddia ve ithamları şiddetle reddediyorum” dedi.  


    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
banner9
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
YÜKSEL ERCAN'I GEBZE Belediye Başkanı olarak Görmek istermisiniz.?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV