banner51

banner34

banner38

banner16

banner33

banner37

banner55
26 Haziran 2019 Çarşamba

Romanya'dan gelip Gebze'de şifa buldu

GTÜ, huzurevi sakinlerine kapılarını açtı

GTÜ, huzurevi sakinlerine kapılarını açtı

28 Mart 2019 Perşembe 11:51
  GTÜ, huzurevi sakinlerine kapılarını açtı
GTÜ ile Gebze Huzurevi arasında huzurevi sakinlerinin bedensel ve ruhsal sağlığı için başlatılan Ahde Vefa (Esnek Omurga Sağlıklı Beden Projesi) protokolü imzalandı. 

Gebze Teknik Üniversitesi(GTÜ) Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı (SKS) tarafından yürütülmesi planlanan Ahde Vefa (Esnek Omurga Sağlıklı Beden Projesi) protokolü GTÜ Senato Salonunda GTÜ Rektörü Prof.Dr. M. Hasan Aslan ve Kocaeli Aile Çalışma Sosyal Politikalar İl Müdürü Bekir Yümnü tarafından imzalandı.  
GTÜ kampüsünün muhteşem doğasında huzurevi sakinlerini ağırlayacak olan projede bedensel hareketleri doğru şekilde uygulamak, yaşamsal önem taşıyan solunum organlarımızı doğru nefes teknikleriyle kullanmak ve güçlendirmek, günlük yaşanılan stres ve gerginlikleri gevşeme teknikleriyle dönüştürmek amacı ile uzman eğitmenler tarafından bir program uygulanacak. 

Protokol sırasında konuşan GTÜ Rektörü Prof.Dr. Hasan Aslan GTÜ’nün araştırma üniversitesi ve akademik olarak en iyi üniversiteler arasında olması dışında toplumsal ve sosyal sorumluluğa verdiği önemden söz etti.  Üniversitenin ilişki içinde olduğu toplumun her kesiminin hayatlarına katkı sağlamak ve ilgili kurumlar arasında çözüm ortağı olmak için tüm gücü ile çalışmaya devam edeceğini belirtti. 
 
Aslan, "Sosyal sorumluluk uygulamaları kurumlara paydaşlarının hayatlarına katkı sağlamayı beraberinde getirmiştir. Sosyal sorumluluk uygulamaları ile eğitimden sağlığa, çevre sorunlarından çalışma koşullarındaki iyileştirmelere kadar geniş bir alanda uygulamalar yapılabilmektedir. 
Günümüzde daha sık yapılan bu uygulamalar kamu kurumlarında da değişimi ve bilinçlenmeyi beraberinde getirmekte, halkın yönetime bakışını değiştirip beklenti ve taleplerini farklılaştırmaktadır. Bu değişime adapte olan kurumumuz toplumsal ihtiyacın daha fazla hissedildiği alanlarda çalışmalarını hızlandırmıştır. 

Bir gün hepimiz yaşlanacağız ve huzurlu güvenli ortamlarda bizlere destek olunmasına ihtiyacımız olacak. Bu etkileşime proje demiyorum. Görev addediyorum. Emeği geçen ve geçecek olan herkese teşekkür ediyorum" dedi.  

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV