banner51

banner34

banner38

banner16

banner33

banner37

banner55
15 Aralık 2018 Cumartesi

Su sayaçlarını donmaya karşı koruyun

İMO'da imar barışı anlatıldı

İMO'da imar barışı anlatıldı

14 Haziran 2018 Perşembe 12:05
İMO'da imar barışı anlatıldı
İnşaat Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi ile Çevre ve Şehircilik Kocaeli İl Müdürlüğü işbirliğinde, inşaat mühendislerine imar barışı ile ilgili bilgilendirme toplantısı yapıldı. İMO Kocaeli eğitim salonunda yapılan toplantıya katılım oldukça yoğun oldu.

Yapılardaki imar ve iskan sıkıntısını çözerek yapıların tamamının kayıt altına alınmasını sağlayacak imar barışı düzenlemesinin uygulanacağı tarih ve başvuru detaylarının, vatandaşların nasıl müracaat edeceklerinin açıklandığı toplantıda bir sunum yapan Çevre ve Şehircilik Kocaeli İl Müdürlüğü Yapı Denetim Şube Müdürü İnşaat Mühendisi Tuğrul Özel, hayata geçirilen bu proje ile imar mevzuatına veya ruhsata aykırı yapılara verilecek kayıt belgesiyle vatandaşların imar sorunları çözüleceğini belirterek, vatandaşların devlete ihtilaflı durumunu ortadan kaldırmak, imara aykırı, ruhsatsız veya ruhsat eklerine aykırı olan yapıların kayıt altına alınması yoluyla bu yapılara yasallık kazandırılmasının hedeflendiğini, ayrıca http://imarbarisi.csb.gov.tr/ adresinden konu ile ilgili bilgi, soru ve cevaplara ulaşılabileceğini kaydetti.

Özel, imar barışı uygulamasının 8 Haziran'da başlayıp, 31 Ekim'de biteceğini, yönetmelikle düzenlemeden yararlanmak isteyen vatandaşların Yapı Kayıt Belgesi almak için başvuracağı noktaları, ödenecek bedelin hesaplanma yöntemini, yapı maliklerinden istenecek gerekli belgeler gibi ayrıntıları anlattı.

Toplantıda ayrıca bir konuşmada yapan İnşaat Mühendisleri Odası Kocaeli Şube Başkanı Tolga Ok ise katılımcılara, "Çevre ve Şehircilik Kocaeli İl Müdürlüğü Yapı Denetim Şube Müdürü İnşaat Mühendisi Tuğrul Özel'i işin uzmanı olarak onların fikirlerini almak için siz değerli üyelerimizle bir araya getirdik. Hepinize toplantımıza katıldığınız için ve Tuğrul beye de bu faydalı bilgileri bizlere aktardığı için teşekkür ederim" dedi. Toplantı daha sonra soru cevap şeklinde devam etti.

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
banner9
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
YÜKSEL ERCAN'I GEBZE Belediye Başkanı olarak Görmek istermisiniz.?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV