banner51

banner34

banner38

banner16

banner33

banner37

banner48
21 Mayıs 2018 Pazartesi

CHP'nin milletvekili adayları belli oldu

Karabacak:Bizi izlemeye devam edin

Karabacak bölge basınıyla bir araya geldi

05 Eylül 2016 Pazartesi 14:51
Karabacak:Bizi izlemeye devam edin
Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak düzenlediği basın toplantısında gündemi değerlendirirken, yapılan  projeleri ve proje aşamasında olan yatırımları bölge basınıyla paylaştı.

Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak düzenlediği basın toplantısında katılımlarından dolayı bütün basın mensuplarına teşekkür ederken, 15 Temmuz darbe girişiminin devam etmekte olan projelerine de büyük darbe vurduğunu ifade etti.

2014 Yerel seçimlerinde halka verdikleri bütün sözlerin arkasında olduklarının altını çizen Başkan Karabacak, "Şu anda yapımı devam eden 6 tane semt sahamız var sene sonuna kadar bitecek. Değişik mahallelerde 20 tane park yapıyoruz, mahalle konaklarından en az iki tanesini başlatmayı planlıyoruz. İçlerinde aile semt polikliniği olacak. Balyanoz Koyunda çalışmalarımız devam ediyor, sahil 4.etap çalışmalarımız aynı şekilde devam ediyor. 

Bağlarbaşı’na kapalı spor salonu projelendirmesi bitti.Darıca Belediyesi Eğitim Spor Kulübü bünyesinde karate branşını açtık, boks ve güreş branşlarımızı da yakın zamanda açacağız. Üstyapı çalışmaları kapsamında parke serim çalışmaları devam etmekte.

Kanalizasyon, asfalt çalışmaları yapılıyor, yağmur hatları yenileniyor. Bilgi evlerimizde açtığımız etüt sınıflarımızda ortaokulda okuyan öğrencilerimiz için İngilizce, fen ve matematik branşlarında eğitimler veriyoruz.

Bu yıl 46 öğrenci Anadolu ve fen liselerine giriş yaptı bilgi evlerinden. 550 civarında ÖSS’ye hazırlanan öğrencimiz kültür merkezimizde çalışma yapıyor. Verdiğimiz sözleri yerine getiriyoruz. Halkımıza 2014 yılında vaat ettiğimiz projeleri teker teker hayata geçireceğiz" dedi.
BALÇIK KÖYÜ PROJESİ TAMAM
Başkan Karabacak bir soru üzerine Balçık Köyü’nde 400 dönümlük alanda mezarlık çalışmasının tamamlandığını ve şu anda hizmet verdiğini ifade ederken, yaklaşık 600 dönümlük alanda hayata geçirecekleri "Çataldağ Piknik Alanı’yla ilgili proje çalışmalarının da tamamlandığını söyledi.

Başkan Karabacak bu proje çerçevesinde alanın etrafını koruma altına alıyoruz. 2017 yılı içinde sıcak piknik alanlarının tamamlanmasını hedefliyoruz. Burası sadece Darıca’ya değil bütün bölge halkına hizmet edecek önemli bir proje. Tamamlandığında bölgeye değer katacak. Bizi izlemeye devam edin" diyerek, önümüzdeki günlerde projeyle ilgili detaylı açıklamalar yapacaklarını söyledi.

DARBE GİRİŞİMİ HERKESİ ETKİLEDİ
Başkan Karabacak,"15 Temmuz darbe girişimin ardından tüm ülkemizde önemli sıkıntılar oluşmaya başladı. Yerel yönetimler olarak bizi de ekonomik olarak çok etkiledi. Acaba ne olacak endişesi ile vatandaşların beklentisi oldu. Bizler yaptığımız bütün planlamaları hayata geçirme adına çalışmalarımıza devam ettik. 

Gece nöbet tutup, gündüz de rutin  işlerin takibini yaptık. Hayat devam ediyor. Ekonomik olarak gelirlerimizde aksama olsa da planlarımızdan hiçbir şekilde vazgeçmedik. FETÖ terör örgütünün darbe girişimi çok şükür başarıya ulaşamadı. Bunda en büyük sebep milletimizin duruşu oldu. Geçen süreçte kurumlardan bunların temizlendiğini görüyoruz. Darbe gecesinde ve ardından bugüne kadar geçen süreçte liderliğin nasıl yapıldığını tüm dünyaya gösteren Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkürlerimi sunmak istiyorum. 

Bu ülkeye düşmanlık besleyen kim varsa karşısında dimdik durduk, duracağız. Çanakkale’de bu vatanı dedelerimiz nasıl kazanarak bizlere bıraktılarsa, bugün onların torunları olarak görevden kaçmak  namertlik olur. Ülke sevdasıyla verilecek her işe her göreve hazırız" diyerek düşüncelerini açıkladı. 
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
banner9
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
YÜKSEL ERCAN'I GEBZE Belediye Başkanı olarak Görmek istermisiniz.?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV