banner51

banner34

banner38

banner16

banner33

banner37

banner55
21 Ağustos 2019 Çarşamba

Gebze ve Çayırova'da su kesintisi

Karabük Üniversitesi, İSU SCADA Kontrol Merkezini İnceledi

Karabük Üniversitesi, İSU SCADA Kontrol Merkezini İnceledi

18 Temmuz 2019 Perşembe 11:31
Karabük Üniversitesi, İSU SCADA Kontrol Merkezini İnceledi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü, yatırımlarında kullanmış olduğu son teknolojiler ile örnek kurum olarak referans alınmaya devam ediyor. Karabük Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü, öğretim üyeleri ve öğrencileriyle birlikte  İSU SCADA Kontrol Merkezini ziyaret ederek SCADA sisteminin işleyişiyle ilgili incelemelerde bulunarak bilgi aldılar.

Kocaeli genelinde 197  İçme Suyu Deposu, 105   İçme Suyu Terfi Merkezi ve 12  İçme Suyu Arıtma Tesisi olmak üzere 314 adet noktanın online olarak takip ve kontrolü yapılan SCADA Kontrol Merkezi birçok araştırmacı Bilim insanı ve kurumlar tarafından ziyaret edilmeye devam ediyor.
Karabük Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hamiyet Şahin Kol, Dr. Öğretim Üyesi Enes Özkök, Doç. Dr. Sakine Uğurlu, Öğretim Üyesi Dr. Kadir Ulutaş ve beraberindeki ekip ile birlikte SCADA Kontrol Merkezini yerinde incelediler.

İSU, Su ve Atıksu Teknolojileri Daire Başkanı Süleyman Karabayır nezaretinde, yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verildi. Dikkatle takip edilen inceleme sonrası heyet SCADA Kontrol Merkezinin 7 gün 24 saat online kesintisiz hizmet anlayışının önemine değinerek, İSU Genel Müdürlüğünün son teknolojiyi takip etmesinin örnek bir anlayış olduğu vurgulandı.

SCADA Kontrol Merkezi karşısında oldukça etkilenen Karabük Üniversitesi Heyeti; gösterilen yakın ilgi ve tecrübe paylaşımlarından dolayı İSU Genel Müdürlüğü yetkililerine teşekkür etti. Heyet incelemenin ardından toplu fotoğraf çekilerek kuruma veda ettiler. 
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV