banner51

banner34

banner38

banner16

banner33

banner37

banner55
24 Eylül 2018 Pazartesi

Turşu bidonlarından eroin çıktı

Kazaklar, GTÜ'yü inceledi

Kazaklar, GTÜ'yü inceledi

04 Ekim 2017 Çarşamba 13:01
 Kazaklar, GTÜ'yü inceledi

Kazakistan Atyrau Valisi ve iş adamları Gebze Teknik Üniversitesi’nde incelemelerde bulundular. Kazakistan heyeti GTÜ'nün üniversite-sanayi iş birliktelikleri, araştırma altyapısı, akademik olanakları ve fiziki koşullarından çok etkilendiklerini belirtti. 

Türkiye’deki Organize Sanayi Bölgeleri örneklerini incelemek üzere Türkiye’de örnek model olarak gösterilen Gebze Organize Sanayi Bölgesi(GOSB)'ni ziyaret eden Kazakistan Atyrau Valisi Nurlan Nogaev ve beraberindeki yerel yönetim üyeleri ve iş adamlarından oluşan heyet Gebze Teknik Üniversitesini (GTÜ) de ziyaret etti. 

GOSB Yönetim Kurulu Başkanı Vahit Yıldırım'ın katılımı ile GTÜ Rektörü Prof. Dr. Haluk Görgün tarafından karşılanan heyet rektörlük makamında ağırlandı. Burada Görgün ile bir süre görüşen heyete GTÜ hakkında bilgi verildi. OSB’ler içinde üniversitenin rolü ve bu yapı ile ilişkilerin konu edinildiği üniversite sanayi ilişkisi üzerine yapılan görüşeme de Görgün önemli bilgiler de aktardı. 

Ardından GTÜ Mimarlık Fakültesinde görsel bir sunum gerçekleştiren Görgün üniversitenin akademik ve araştırmacı misyonunu aktardı. Türkiye'de ve dünyada yapılan üniversite sıralamalarında GTÜ' nün edindiği başarıları ifade eden Görgün, üniversitenin çalıştığı araştırma ve geliştirme - konuları ve bunların gerçekleştirildiği araştırma laboratuvar ve olanaklarını belirtti. GTÜ Nanateknoloji Enstitüsü laboratuvarları gezilerek yapılan araştırma geliştirme faaliyetleri hakkında bilgi verildi.

Kazakistan Atyrau Valisi Nurlan Nogaev ziyaret sonrası Görgün'e GTÜ’den çok etkilendiğini ifade etti. 

Anahtar Kelimeler: Kazaklar
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
banner9
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
YÜKSEL ERCAN'I GEBZE Belediye Başkanı olarak Görmek istermisiniz.?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV