banner51

banner34

banner38

banner16

banner33

banner37

banner55
19 Mayıs 2019 Pazar

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nda ulaşım ücretsiz

'Kim Suçlu' adlı tiyatro gala programıyla tamamlandı

'Kim Suçlu' adlı tiyatro gala programıyla tamamlandı

06 Mart 2019 Çarşamba 14:50
 'Kim Suçlu' adlı tiyatro gala programıyla tamamlandı

Çayırova Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde geliştirilen Sosyal Sorumluluk Projelerinin en önemlileri arasında yer alan Madde ve Teknoloji Bağımlılığı ile mücadele konulu 'Kim Suçlu' isimli tiyatro, gala programıyla tamamlandı.

7 BİNİ AŞKIN İZLEYİCİYE ULAŞILDI

Hem yetişkinlere hem de lise kademesindeki öğrencilere sunulan ve 5 Bin lise öğrencisi olmak üzere toplamda 7 Bini aşkın vatandaşla buluşturulan tiyatro da her türlü madde bağımlılığının kötü sonuçları anlatıldı. Madde ve teknoloji bağımlılığının önüne geçilmesi, anne ve babaların bilinçlendirilmesi, gençlerin bu alanlara yönelmemesi konularını ele alan proje tüm liselerde sahne aldı. Belediye Kültür Salonu ve Naim Süleymanoğlu Kültür Merkezi’nde de birçok kez sahnelenen tiyatronun galası ve son oyunu Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi konferans salonunda 850 katılımcıyla noktalandı.

GENÇLER VE AİLELER BİLİNÇLENDİRİLDİ

Belediye Başkanı Şevki Demirci, İlçe Milli Eğitim Müdürü Azmi Tunç ve lise öğrencileriyle velilerinin katıldığı gala programında Kim Suçlu tiyatro oyunu tek perde olarak katılımcılara sunuldu. Genel Sanat Yönetmeliği’ni Bayram Gündoğdu Yazarlığını Ebru Aksakallı’nın yaptığı oyunda gençlerin başta madde bağımlılığı olmak üzere, internet, sosyal medya, bilgisayar gibi alanlara yönelmesinde ailelerinde bir takım önlem almasının gerekliliği anlatıldı. 

DEMİRCİ: AMACIMIZ FİKREN, RUHAN VE
BEDENEN GÜÇLÜ NESİLLER YETİŞTİRMEK

Prof.Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde son kez sahnelelen ve gala programıyla noktalanan Kim Suçlu tiyatronun ardından konuşma yapan Belediye Başkanı Şevki Demirci, projenin sosyal sorumluluk alanında en önemli yatırım olduğunu söyledi. Genç bireylerin bilinçli yetişmesinde en önemli görevin ailelere düştüğünü ve bir çocuk için ilk öğretmenin anne ve baba olduğunu söyleyen başkan Demirci, bu projedeki amaçlarının bağımlılıkla mücadelede bilinçli, bilgili bireyler yetiştirmek olduğunu belirtti. 

Kim Suçlu adlı tiyatronun çok anlamlı ve bir o kadar da düşündürücü olduğunu vurgulayan Demirci, "Madde ve Teknoloji bağımlılığında gençlerimizi bilinçlendirmek, ailelerimizi bilgilendirmek amaçlı Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Tiyatro Roza ekibimizle geliştirdiğimiz projemizi tamamladık. 7 Bini aşkın gencimiz ve ailelerimizle buluşturduğumuz tiyatromuzda bağımlılıkla mücadeleyi ele aldık. 
Gençlerimizi sokaktan ve kötü alışkanlıklardan uzak tutacak yatırımlara imza attık. Fikren, ruhen ve bedenen güçlü nesiller yetiştirmek için eğitimden sanata, spordan sosyal ve kültürel yatırımlara yer verdik. Kısacası gençlerimize yeni sosyal yaşam alanları sunarak onların kendilerini kazanmasını sağladık" dedi. 

Konuşmasının ardından Tiyatro Roza ekibine ve bu projeye destek veren İlçe Milli Eğitim Müdürü Azmi Tunç’a teşekkürlerini ileten Demirci, programın sonunda katılımcılarla hatıra fotoğrafı çektirdi.
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
banner9
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV