banner51

banner34

banner38

banner16

banner33

banner37

banner55
25 Nisan 2019 Perşembe

Büyükgöz: Gebze Belediyesi’nin 366 milyon lira borcu var

Kroman Çelik, Ankara'da

Kroman Çelik, Ankara'da

23 Ekim 2018 Salı 11:55
Kroman Çelik, Ankara'da

Kroman Çelik İlkokulu öğrencileri, velileri, öğretmen ve idarecileri 'Cumhuriyetimize nasıl kavuştuk?' sorusuna cevap almak üzere Ankara’ya gezi düzenledi. 

Gezide cumhuriyetin kurulduğu 1. Meclis ve 2. Meclis gezilirken heyecan doruk noktasına ulaştı. Cumhuriyetin kurulduğu tarihteki şartlar yerinde görüldü. Yaşananlar rehber tarafından açıklandı. Öğrenciler ataları ile gururlandılar. 

Şimdiki yeni meclisi gezdiler. Öğrencilerin gururları bir kat daha arttı. Cumhuriyetin ilk günlerinden bu güne kadar meydana gelen gelişmelerin bir kısmı kendilerine Yeni Mecliste anlatıldı. Meclisin işleyiş biçimi anlatıldı. Öğrencilerde milletvekili olarak Meclise girme meyili oluştu.

Meclisin tarihi ile ilgili bilgileri rehberler anlattı. Öğrenciler ve veliler çok etkilendi. Gün ortasında Hacı Bayram Veli Küllüyesine giden öğrenciler ve veliler bu tarihi alanın etkisinde kaldılar. Küllüyeyi ve çevreyi incelediler. Tarihi Ankara Kalesi'nin manzarasını seyrettiler. 

Gezinin finalinde cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün mezarı Anıtkabir’i ziyaret ettiler ve çelenk sundular, dua ettiler. Almak istedikleri bilgileri alarak amaçlarına ulaşmış bir şekilde geri döndüler. 

Anahtar Kelimeler: AnkaradaKroman Çelik
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
banner9
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV