banner51

banner34

banner38

banner16

banner33

banner37

banner48
20 Temmuz 2018 Cuma

Vergi borçlarının yapılandırmasında son gün 31Temmuz

Öğrenci servisi sürücüleri bu habere dikkat!

Öğrenci servisi sürücüleri bu habere dikkat!

18 Eylül 2017 Pazartesi 14:47
  Öğrenci servisi sürücüleri bu habere dikkat!

ÇALIŞMA ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, okul servisi sürücülerinin mesleki yeterlilik belgesiyle çalışabileceğini belirterek, "Belgeler sayesinde iş sağlığı ve güvenliği kurallarına uyumlu, iletişimin ve diyaloğun önemli olduğu, çocuklarımızın ve vatandaşlarımızın daha güvenli ve huzurlu şekilde ulaşımlarının sağlanması açısından önemli bir adım atmış olacağız. Ekim ayının sonunda, servis şoförlerimizi de kapsayacak alanlarda yeterliliklerin hazırlanması süreci tamamlanacak" dedi. 

Esnaf ve Sanatkarlar Yeterlilik Merkezinin projesi kapsamında kurulan Belgelendirme Merkezinin yetkilendirme sözleşmesi; Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken ve Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) Başkanı Adem Ceylan'ın katılımıyla imzalandı. 

Öğrenci servisi sürücülerinin, mesleki yeterlilik belgesi alacağını ve servis şoförlerine sınav şartı getirileceğini dile getiren Bakan Sarıeroğlu, "Hem toplu taşıma araçlarında hem raylı sistemlerdeki şoförlerimiz hem de servis araçlarındaki taksi şoförlerimizi kapsama alacak protokolümüzle birlikte önümüzdeki dönemlerde daha çok sayıda belge vermiş olacağız. 

Bu belgeler sayesinde, iş sağlığı güvenliği kurallarına uyumlu, iletişimin ve diyaloğun önemli olduğu, çocuklarımızın ve vatandaşlarımızın daha güvenli ve huzurlu şekilde ulaşımlarının sağlanması açısından önemli bir adım atmış olacağız. Ekim ayının sonunda, servis şoförlerimizi de kapsayacak alanlarda yeterliliklerin hazırlanması süreci tamamlanacak. 

Bu sürecin arkasından Sınav Belgelendirme Merkezimizin akreditasyon çalışmalarını başlatacağız. Bu akreditasyon çalışmaları, uluslararası kurallara ve kalite güvence sistemlerine uygun olarak yapılıyor. Biz, servis şoförlerimizle ilgili akreditasyon sürecinin daha hızlı yapılması ve en kısa sürede sınav belgelendirme işlemlerinin başlaması için protokolümüzü imzalayacağız" diye konuştu. 

SERVİS ŞOFÖRLERİNE SINAV ŞARTI

Okul servisi sürücülerinin yeterlilik belgelerini almaları için sürecin 6 ay içerisinde tamamlanacağını belirten Çalışma Bakanı Sarıeroğlu, "Sınavlara girip, yeterliliklerini ortaya koyacak şoförlerimizle ilgili birçok kriterimiz var. Onları da TESK'le istişare ederek, ortaya koyduk. Özellikle sürüş teknikleri, mesleki becerilerin yanında psikoteknik, kişisel iletişim, pedagoji gibi alanlarda yeterliliklerini tam olarak ortaya koymaları gerekiyor. Bu sınavlara girmeleri için başta çocuk istismarı olmak üzere yüz kızartıcı hiçbir suçu işlememiş olmaları gerekiyor" dedi. 

Doğan Haber Ajansı
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
banner9
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
YÜKSEL ERCAN'I GEBZE Belediye Başkanı olarak Görmek istermisiniz.?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV