banner51

banner34

banner38

banner16

banner33

banner37

banner55
17 Kasım 2019 Pazar

Tarihi eser kaçakçılığı operasyonunda 18 kişi yakalandı

Projeye uygun yapılmayan cami minaresi ve işyeri inşaatı yıkılacak

Projeye uygun yapılmayan cami minaresi ve işyeri inşaatı yıkılacak

28 Ekim 2017 Cumartesi 16:31
 Projeye uygun yapılmayan cami minaresi ve işyeri inşaatı yıkılacakKOCAELİ'
nin Körfez İlçesi'nde, cemaatin yardımlarıyla Çarşı Camii'nin yanına üstünde minare altında iş yerinin bulunacağı inşaatın yapımına başlanırken, mahalle sakini 2 kardeş inşaatın projeye uygun olarak yapılmadığını belirterek şikayette bulundu. İnşaat durdurulurken, cami derneği yöneticileri yaklaşık 100 bin lira harcanan inşaatın yıkılacağını söyledi.

Güney Mahallesi Oktay Uzuner Sokak'ta bulunan Çarşı Camii'ne toplanan yardımlarla üstünde minare altında işyerlerinin bulunacağı ek bölüm yapılmasına karar verildi. Cami yanındaki ek binanın inşaatının büyük bölümü tamamlandı. Bu arada camiinin bitişiğinde dükkanları bulunan Hatice ve Meryem Şahinkaya kardeşler inşaatın projeye uygun yapılmadığını iddia ederek durdurulması için Körfez Belediye Başkanlığı'na şikayette bulundu. 

Belediye tarafından yapılan incelemede sonrasında inşaat durdurularak, projeye uygun olmayan bölümlerin yıkımına karar verildi. İnşaatın kalıpları çakılırken çekme uzaklığına uyulmadığı gerekçesiyle belediyeye şikayette bulunduklarını söyleyen Hatice Şahinkaya, şöyle dedi:

"İnşaat zemin katta iken, kalıplar çakılırken 21 Temmuz tarihinde belediyeye dilekçe ile başvuruda bulunduk ve 5 metre çekme mesafesine uyulmadığını belirterek, inşaatın durdurulmasını istedik. İlk önce inşaat mühürlendi, daha sonra söküldü ve devam etti. Biz minareye veya camiye karşı değiliz. Burada inşaat kurallara uygun yapılmadı ve biz de itirazımızı zamanında yaptık. Cami derneği bizi dinlemedi ve bugün yaşanan zarara neden olundu."

Camii derneği yönetiminden bir kişi cemaatten toplanan paralarla yaklaşık 100 bin liraya yakın masraf yapıldığını ve yaptıkları çalışmanın boşa gittiğini söyledi. 
Doğan Haber Ajansı
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
banner9
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV