banner51

banner34

banner38

banner16

banner33

banner37

banner55
19 Ağustos 2019 Pazartesi

Kuyuya düşen 3 ayı kurtarıldı

Simit eşliğinde bilim sohbetleri GTÜ'de başladı

Simit eşliğinde bilim sohbetleri GTÜ'de başladı

27 Aralık 2016 Salı 12:44
Simit eşliğinde bilim sohbetleri GTÜ'de başladı


GTÜ'de Bilim Cafe etkinlikleri ile 7’den 70’e bilim meraklıları, bilim insanları ile bir araya gelecek. Bu ay başlayan sohbetlerin ilk konuğu kutuplar ve iklim değişiklikleri konusunda söz sahibi olan İTÜ Kutup Araştırmaları Merkezi Müdürü Prof. Dr. Burcu Özsoy Çiçek oldu.

Her ay bilimi topluma yayma ve sevdirme amacı ile Gebze- Kocaeli bölgesinde ilgi duyan 7’den 70’e tüm halka ve öğrencilere açık, çay ve simit eşliğinde bilim sohbetlerini devam ettirecek olan Gebze Teknik Üniversite(GTÜ)’sinde GTÜ Bilim Cafe etkinliği başlatıldı. 

Bilim ile gençleri buluşturmak için yapılacak olan etkinliğin ilk konuğu İTÜ Kutup Araştırmaları Merkezi Müdürü Prof. Dr. Burcu Özsoy Çiçek oldu. GTÜ Kelebek Cafe de yapılan etkinliğe GTÜ Rektörü Prof. Dr. Haluk Görgün, GTÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Aslan, GTÜ Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü Öğretim Üyesi ve etkinlik koordinatörü Prof. Dr. Işıl Aksan Kurnaz, Tuzla Belediyesi Gençlik Merkezi, Özel Enka Lisesi, GTÜ lisans ve lisansüstü öğrencileri katıldı. 

İTÜ Kutup Araştırmaları Merkezi Müdürü Prof. Dr. Burcu Özsoy Çiçek  kutuplar, Antarktika seferi ve iklim değişikliği ile ilgili öğrencilerden gelen soruları cevaplayarak yaptığı sunumunda bu konularda dünya için önemli noktaların altını çizdi.  
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV