banner51

banner34

banner38

banner16

banner33

banner37

banner55
20 Kasım 2019 Çarşamba

Büyükakın: 6 milyar borcun tamamı Yuvacık Barajı'ndan

TBMM Araştırma Komisyonu'ndan Büyükakın'a ziyaret

TBMM Araştırma Komisyonu'ndan Büyükakın'a ziyaret

10 Kasım 2019 Pazar 13:50
TBMM Araştırma Komisyonu'ndan Büyükakın'a ziyaret
 
Başkan Büyükakın, TBMM Down Sendromu, Otizm ve Diğer Gelişim Bozuklukları Araştırma Komisyonu üyelerini makamında konuk etti.

Marmara Belediyeler Birliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr Tahir Büyükakın, TBMM Down Sendromu, Otizm ve Diğer Gelişim Bozuklukları Araştırma Komisyonu üyelerini makamında konuk etti.  
Başkan Büyükakın’a komisyonun amaçları hakkında bilgiler veren Komisyon Başkanı Kemal Çelik, hazırlayacakları raporla özel çocukların eğitimleri konusundaki önerilerini yetkili kuruluşlara sunacaklarını belirtti. Kemal Çelik ayrıca, "Komisyon çalışmalarımız partilerin üzerindedir. Birlik içerisinde çalışmalarımızı yürütüyoruz. Bakanlıklarımız nezdinde çalışmalarımız ve tespitlerimizi dile getirdik, getirmeye de devam edeceğiz" dedi. 

ÖZEL ÇOCUKLAR İÇİN FARKINDALIK ÇALIŞMALARI ÖNEMLİ
 
"Sivil toplum kuruluşlarımızla da yeni çalışma yolları arıyoruz" diyen Komisyon Başkanı Kemal Çelik, "İstihdam odaklı çözüm yolları da arıyoruz" ifadelerini sarf etti. Belediye başkanlarının kendileri açısından çok önemli olduğunu da dile getiren Çelik, Kocaeli’deki özel çocuklara yönelik yapılan projeleri de yerinde inceleyeceklerini söyledi. AK Parti Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu’nun da yer aldığı TBMM Down Sendromu, Otizm ve Diğer Gelişim Bozuklukları Araştırma Komisyonu üyelerini ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, özel çocuklar için farkındalık çalışmalarının çok önemli olduğunu dile getirdi. 
TARAMA FAALİYETLERİNİN ÖNEMİNE DEĞİNDİ 

Down Sendromu, Otizm ve diğer gelişim bozukluklarının yanı sıra engellilerin tedavileri ve eğitimleri gibi birçok ihtiyaca cevap verecek projelerin kentlerde ihtiyaç duyulduğunu dile getirerek komisyon üyelerinin çok önemli bir görev aldığını sözlerine ekleyen Başkan Büyükakın, gelişim bozukluklarında erken tanıya dikkat çekerek, tarama faaliyetlerinin önemine değindi. 
Başkan Büyükakın ayrıca, "Şehirlerimizde ki başarılı uygulamalarının ülkemizin diğer kentlerine yaygınlaştırılması da sağlanmalıdır. Bunun yanı sıra TBMM çatısında yapılacak yasa çalışmalarını da çok değerli buluyorum" ifadelerini sarf etti.  
Karabük Milletvekili Hüseyin Avni Aksoy, Kırşehir Milletvekili Metin İlhan, Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Ali Cevheri, Kayseri Milletvekili Çetin Arık, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Hasan Aydınlık, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Bekir Yümnü’nün de hazır bulunduğu birliktelik yapılan görüş alışverişinin ardından sona erdi. 

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
banner9
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV