banner51

banner34

banner38

banner16

banner33

banner37

banner55
16 Aralık 2018 Pazar

Su sayaçlarını donmaya karşı koruyun

Türk Metal işçilerinden protesto

Türk Metal işçilerinden protesto

12 Ocak 2018 Cuma 22:20
  Türk Metal işçilerinden protesto


KOCAELİ'nin Gölcük ilçesinde, Türk Metal Sendikası üyesi işçiler, Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası (MESS) ile toplu iş sözleşmesinde oluşan anlaşmazlık sonrası protestoda bulundu.

Türk Metal Sendikası'na üye işçiler, Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası ile toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde anlaşmaya varılamaması üzerine Gölcük Anıtpark Meydanı'nda protestoda bulundu. İşçiler, 'Direne direne kazanacağız', 'Baskılar bizi yıldıramaz', 'Türk Metal nerede biz oradayız' ve 'MESS şaşırma, sabrımızı taşırma' sloganları attı. 

İşçilere seslenen Türk Metal Sendikası Gölcük Şubesi Başkanı Mehmet Şener, "Artık bıçağın eti kestiği ve kemiğe dayandığı yerdeyiz. Artık yolların bittiği, meydanların ısındığı süreçteyiz. Çalıştık, canımızı dişimize taktık. İş yerini evimiz, tezgahımızı yatağımız bildik. Artık hakkımızı söke söke alacağımız yerdeyiz. Ürettik, kazandırdık. Şimdi sıra bize geldi. Artık biz de kazanmak istiyoruz. 

Alın terimizin karşılığını, çoluğumuzun, çocuğumuzun rızkını istiyoruz. MESS'le yürütülen grup toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde, şu an itibarıyla geldiğimiz nokta sözün bittiği yerdir. Evet, sözün bittiği, ama aynı zamanda eylemin başladığı yerdir. Bundan böyle sesimizi, çığlığımızı iş yerlerimizden başlayarak mümkün olan her yerde duyuracağız. Bu güne kadar kendimizi, toplu sözleşme masasında ifade ettik. Bundan sonra yollarda, meydanlarda da ifade edeceğiz" dedi.

Mücadelelerini sürdürmekte kararlı olduklarını söyleyen Şener, "MESS'i bir kez daha uyarıyoruz. Taleplerimizi ve teklif ettiğiniz ucube zam oranına tepkimizi sakın hafife almayın. Size uzattığımız eli havada ve karşılıksız bırakmayın. Türk Metal Sendikası ve temsil ettiği üyeleri, ülkemizin huzurunu ve istikrarını, iş yerindeki çalışma barışını her zaman göz önünde tutmuş, bugüne kadar ülkemiz ve iş yerlerimiz için her türlü fedakarlığı yapmıştır. 

Ancak geldiğimiz bu aşamada, bizler için yeni bir sürecin de kapıları aralanmıştır. Herkes aklını başına toplasın. Yasal mevzuata göre arabulucu raporu sendikamıza iletilmeden grev kararı ile grev uygulama kararı alınamaz. Ancak sendikamız arabulucu raporunu aldığı anda, gerek grev kararını gerekse uygulama kararını zaman geçirmeden alacaktır. Eylemse eylem, grevse grev. Sonunda zafer mutlaka bizim olacak" diye konuştu. 

Doğan Haber Ajansı
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
banner9
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
YÜKSEL ERCAN'I GEBZE Belediye Başkanı olarak Görmek istermisiniz.?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV